Apple Çin Pazar’ında Yükselite !

  • 02 Nisan 2015
  • 583 kez görüntülendi.
Apple Çin Pazar’ında Yükselite !

Apple İphone 6 ile öyle bir yükseliş yakaladı ki hem telefon satış anlamında , hemde piyasa değeri ile bu devirde resmen bir rekor kırdı . Hatta devletler ile kıyaslanmaya başladı . Apple Çin’deki ucuz ve kaliteli üreticilere rağmen çok büyük bir yükseliş yakaladı.

image

 

Kantardan gelen son verilere göre Çin’de Apple son hamleleriyle çok iyi işler başarmış gibi gözüküyor . %10.6lık bir oranla Çin’de yılın en çok satılan telefonu olan İphone , bu ivme sayesinde Apple’a %27.6’lık bir yükseliş kazandırdı . Bu gerçekten inanılmaz . Son 2 aydada 4 Apple Store açılması buna da bir etken olarak gösterilebilir tabii. Bu sayede Xiaomi’yi akıllı telefon pazarında 2. Statü konumuna düşürüyor . Bazı anlaşmalarla Apple’ın işini zorlaştıran Çin hükümeti’ne Apple’ın gösterdiği boyun eğmenin nedenini şimdi çok daha net anlayabiliyoruz . Kaz gelen yerden thavuk esirgenmez misali ..

image

 

 

Ayrıca ilk çeyrekte Çin’den Apple 16.1 Milyar dolar hasılat elde etti. Bu sayı Avrupa’nın tamamında anca 17 Milyar Dolara çıktı . Yani Çin çok önemli bir pazar. En yeni teknoloji haberleri için bizi takip edin ..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ