yükleniyor...

Apple ChatGPT kullanımına kısıtlama getirdi

Apple, iş çalışanlarının sırlarını dışarıya sızdırmasından endişe duyduğu için kendi yapay zekâ araçlarından biri olan ChatGPT’nin kullanımına kısıtlama getirdi. Şirketin ayrıca kendi geniş dil modelleri üzerinde de çalıştığı biliniyor. Geçtiğimiz ay Samsung’da üç çalışan şirketin sırlarını ChatGPT ile paylaşmıştı. Apple, bu senaryonun yaşanmaması için çalışanlarının ChatGPT ve diğer yapay zekâ araçlarını kullanmasını kısıtladı.

Apple’ın çalışanlarının sırlarının dökülmesini önlemek için aldığı bu önlemle birlikte, şirket, ChatGPT’ye alternatif yapay zekâ araçları geliştiriyor. Apple, Google’ın arama ve yapay zekâ çalışmalarını yöneten John Giannandrea tarafından yönetilen bu çalışmaların yanı sıra yapay zekâ alanında çalışmalar yürüten bazı şirketleri de satın aldı. Apple’ın kendi geniş dil modelleri üzerinde yaptığı çalışmaların detayları henüz bilinmiyor.

Apple’ın bu yaklaşımı, şirketin projeleri konusunda oldukça korumacı bir yaklaşım sergilediğini ve çalışanlarından da gizliliğe önem vermesini istediğini gösteriyor. Türkiye’deki Apple kullanıcıları da bu gizlilik konusuna oldukça duyarlı oldukları için, Apple’ın bu yönde attığı adımların takdir edildiğini söyleyebiliriz. Apple’ın tüm dünyada ünlü olan ChatGPT’nin kullanımına kısıtlama getirmesi, diğer şirketlerin de benzer adımlar atabileceğini düşündürüyor. Bu nedenle, ChatGPT ve diğer yapay zekâ araçları gibi teknolojik gelişmelerin yanı sıra, gizlilik ve güvenlik konularına da büyük önem verilmesi gerekiyor.

Apple ChatGPT kullanımına kısıtlama getirdi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple ChatGPT kullanımına kısıtlama getirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir yapılacaklar listesi uygulama rakı fiyatları Market Fiyatları Bilgi Doktoru 52 hafta kaç ay