yükleniyor...

Apple Bazı Samsung Cihazlarını Yasaklatabilir !

Apple ile Samsung arasında şu aralar gündemde olmasada patent davaları yıllardır mevcut. Apple hala mevcut işlemcilerini Samsung’a ürettiriyor fakat ortadaki problemler hala aşılmış değil gibi gözüküyor. Bazı cihazların modası o kadar eskidi ki zaten patentlerin bazıları çoktan o cihazlarla birlikte yok olup gitti. Fakat son günlerde bir mahkeme Samsung aleyhine bir karar verdi.

Kararda Apple’a ait sürükleyerek kilit açma, metinleri otomatik düzeltme ve hızlı link verme gibi bazı arayüz patentlerinin Samsung cihazları tarafından izinsiz kullanıldığı ve Samsung’un bu hak ihlallerinden gelir elde etmemesi gerektiği belirtildi. Dava 2012 yılında açılmıştı ve temyiz aşamasındaydı. Bununla beraber dava sonuçlandı ve Apple lehine bir karar çıktı. Bu karar muhtemelen dava konusu olan Samsung cihazlarının ABD’de yasaklanmasını gerektirecek. Eğer 2012 yılında böyle bir karar alınmış olsaydı Samsung muhakkak çok etiklenecekti ancak yukarıda da değindiğimiz gibi bu cihazların pek çoğu artık piyasada bile değil.

Bununla birlikte Samsung’un bundan pek etkileneceğini düşünmüyoruz artık ve Apple Samsung işbirlikleri ile beraber sözde düşman olarak gözükselerde saman altından su yürütmelerde oluyor iki firma arasında.

Apple Bazı Samsung Cihazlarını Yasaklatabilir ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple Bazı Samsung Cihazlarını Yasaklatabilir ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.