yükleniyor...

Apple Airpods yeni tasarıma kavuşuyor!

Apple tarafından alışkanlıklarımızı değiştirerek piyasaya sunulan Airpods’lar yeni bir tasarım ile yakında karşımıza gelecek gibi duruyor. Apple tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Apple analistleri tarafından gelen yorumlar 2019 yılında yeni tasarım piyasaya sunulacak yönünde.

Apple tarafından her geçen gün bir şeyler ortadan kaldırılıyor. Günlük alışkanlıklarımıza neredeyse tek başına yön veren Apple, akıllı telefonları olan iPhone’lardan 3.5mm kulaklık jack girişini kaldırarak telefonlarındaki giriş birimi sayısını bire düşürmüştür. Bu duruma çözüm olarak da kablosuz veri transferi yapan Airpods isimli kulaklığı piyasaya sunmuştu.  Ming-Chi Kuo , önümüzdeki yıl AirPods güncellemesinin geleceğini ve bir sonraki yıl da kablosuz kulaklıkların tamamen yeni bir versiyonunu izleyeceğini ifade etti. 

Yeni Airpods kulaklıklar bir önceki selefine kıyasla daha şık bir tasarıma sahip olacağı gibi su geçirmezlik ve dayanıklılık yönünden de bir önceki modelin önüne geçeceği yönünde açıklamalar da bulunan Ming-Chi Kuo, Apple AirPods’un yeniden tasarlanmasının ve yeniden arge çalışmaları ile üretilerek piyasaya sunulmasının maliyeti ciddi ölçüde arttıracağını ifade etti., termal durum iyileştirmeleri ve mekanik bazı iyileştirmeler sonucu %60 seviyesinde bir fiyat artışının olacağını belirten Apple analisti Kuo, yeni cihazın daha çok satacağını düşünüyor. Kuo yeniden tasarlanan kablosuz kulaklıkların neye benzediğine dair daha fazla bilgi vermedi. 

Apple Airpods yeni tasarima kavusuyor

Apple Airpods yeni tasarıma kavuşuyor!

SATIŞ RAKAMLARI BİR ÖNCEKİ MODELİ GEÇECEK

Kuo’nun AirPods satışları için tahmini çok iyimser. Analist, 2017 yılında 16 milyon satış sayısına ulaşan AirPod ve bu yıl geçen seneki satış rakamlarını neredeyse iki katına çıkararak 28 milyon adet satıldı. İyimser bir analist olan Kuo, Airpod için 55 milyon adet 2019’da, 2020’de 80 milyon ve 2021’de 110 milyon satılacağına inanıyor. Bu da çok yüksek ve efsanevi bir rakam olarak değerlendirilebilir. 

Apple Airpods yeni tasarıma kavuşuyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple Airpods yeni tasarıma kavuşuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.