yükleniyor...

App Store'da Pokemon GO Rekor Kırdı

Dünya çapında büyük başarılara imza atan Pokemon GO rekor kırdı. Gündemden düşmeyen artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon GO App Store’da rekora imza attı.

Yıllar sonra bir mobil oyun ile karşımıza çıkan ve kısa bir zaman dilimi içerisinde dillerden düşmeyen ve aynı zamanda başarı üstüne başarı yakalayan arttırılmış sanal gerçeklik ile geliştirilen mobil platform oyunu Pokemon GO yeni bir başarıya daha imza attı. Bağımlılık düzeyinde indirilen ve oynanan Pokemon GO iPhone kullanıcıları tarafından da büyük bir heyecanla oynanmaya devam ediyor. Sokakta en çok konuşulan konu haline gelen Pokemon GO App Store üzerinde büyük başarı yakaladı.

App Store’da En Çok İndirilen Uygulama

Henüz daha ilk haftasında en çok indirilen App Store uygulaması olarak Pokemon GO liderliğe oturdu. Tam olarak rakamlar belirtilmese de Apple tarafından yapılan resmi sitesinde yer alan açıklamada Pokemon GO’nun rekor kırdığı belirtildi.

pokemon go rekor

Ücretsiz indirme seçeneği sunulan uygulamanın önümüzdeki zaman diliminde çok yüksek bir değere kavuşması bekleniyor. Yapılan araştırmalara göre günlük 1 milyon dolar ile 2 milyon dolar arasında bir kazanç elde ettiği düşünülen oyunun ilk haftalık gelirinin 14 milyon dolar olduğu düşünülüyor.

Pokemon GO’nun yakaladığı bu başarı bir tesadüf değil. Apple şirketi tarafından yapılan açıklamada ilk haftasında en çok indirilen uygulama olduğu belirtildi ve Apple’ın geliştiricilerine 50 milyon dolar ödediği söylenti halinde yayılıyor.

Pokemon GO’nun henüz çok fazla ülkede aktif olarak App Store üzerinden indirilmesi gerçekleşmese de indirme imkanı bulunan ülkeler üzerinden böyle büyük bir başarıyı elde etmesi oyunun ilerleyen zaman diliminde de başarı ibresinin yüksek olacağını gösteriyor. İlk çıkış ülkesi olan Avustralya’dan sonra sırasıyla ABD, Almanya, Birleşik Krallık ve diğer 25 değişik ülkede kullanıcılara indirilmek üzere sunuldu.

Berkay Eke / Technosfer

App Store'da Pokemon GO Rekor Kırdı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere App Store'da Pokemon GO Rekor Kırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla