yükleniyor...

App Store KDV Dönemi Başlıyor!

App Store içerisinde yer alan ücretli ürünlere ülkemizin de dahil olduğu pek çok ülkede fiyat artışı yapılacak.

Bilindiği üzere ülkemizde birçok ürün ve hizmette vergi alımı yapılmakta ve bazı durumlarda çok yüksek miktarlarda olmakta. Apple da bazı ülkemizin de içinde bulunduğu bazı ülkelerde KDV zammı yapacağını açıkladı.

Apple bugün gönderdiği bir e-posta içeriğinde App Store içerisinde yer alan paralı ürünler için KDV zammı yapacağını açıkladı. KDV’nin bazı ülkelerde arttığını bazı ülkelerde ise yeni uygulanmaya başlayacağını belirtti. Türkiye’nin içinde bulunduğu bazı ülkelerde App Store fiyatlarında oynamalar yaşanacak.

Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, İsviçre, Ermenistan, Suudi Arabistan gibi ülkelerde fiyat artışlarının yaşanacağı belirtildi. Ülkemizde %18 oranında zam uygulanması beklenirken Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde bu oran %5 civarında olacak.

Ülkelere göre uygulanan zammın yüzdesi de değişiklik gösteriyor. Önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak fiyat değişikliklerinde sadece artış gözlenmiyor. Çek Cumhuriyeti ve Hindistan gibi ülkelerde fiyatlar konusunda indirim uygulanacak.

Apple tarafından yapılan bu zamlar göz önünde bulundurulurken iPhone ve Macbook gibi ürünlerde de fiyat artışı olup olmayacağı konusunda belirsizlik devam ediyor.

App Store KDV Dönemi Başlıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere App Store KDV Dönemi Başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Sportboss Zonguldak Nöbetçi Eczaneler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar Aba Nedir Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir 2006 kaç yaşında 1997 doğumlu kaç yaşında olur