yükleniyor...

Angry Birds, Windows Phone'dan Çekildi !

Dev firmaların artık Windows Phone tarafından elini ayağını çekmeye başladığını görüyoruz. Bu firmaların arasına Rovio da katıldı. Rovio bundan sonra Windows Phone tarafına destek vermeyeceğini açıkladı. Windows Phone severlerin üzüleceği haberin detayları haberimizde..

IMG_0163

Hali hazırda platformda 10 civarında oyunu bulunan Rovio, artık ne bir yeni oyun indirmeye sunacak ne de mevcut oyunları güncelleyecek. Kullanıcılar, mevcut Rovio oyunları ile yetinmek zorunda kalacak. Zaten yaklaşık bir yıldır oyunlar güncellenmiyordu. Aslında platform halen kullanılıyor ancak global olarak yüzde 2 seviyesinde geziniyor olması, Rovio’yu daha erken karar almaya itmiş gibi görünüyor.

Windows tarafı gitgide eriyor ve Windows 10 kullanım oranı da Windows ekosistemi içerisinde %11 olarak söyleniyor. Bu bile Windows tarafında işlerin kötü gittiğini gösteriyor. Rovio, ayrıca Windows platformu için de destek sunmayacağını açıkladı. Firmanın bundan sonraki çalışmaları Android ve iOS platformuna yönelik olacak. Firma, en fazla gelir kazandığı platformlara daha fazla ağırlık vermek istiyor. Gelecek yıllarda Windows 10 mobil işletim sisteminin pazar payı artarsa, diğer yapımları da görebiliriz. Fakat bugünkü tabloyla bu biraz zor gözüküyor ..

Mert Büyük (TECHNOSFER)

Angry Birds, Windows Phone'dan Çekildi ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Angry Birds, Windows Phone'dan Çekildi ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Kütahya Nöbetçi Eczaneler Aba Nedir Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir Abdül Ne Demek dijital platform ne demek rakı fiyatları tarhana ekşi olursa ne yapılır 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor 2006 kaç yaşında