Angry Birds Tizen’deki Yerini Aldı

  • 29 Nisan 2015
  • 478 kez görüntülendi.
Angry Birds Tizen’deki Yerini Aldı

Rovio platformu tarafından geçtiğimiz yıllarda geliştirilen Angry Birds , Samsung’un geliştirdiği Tizen işletim sisteminde kendi yerini aldı.Oyun , Samsung Z1 için yayınlandı.

Rovio Games tarafından mobil platformlara sunulan Angry Birds , kısa bir süre zarfı içinde insanların en beğendiği oyunlardan birisi haline gelmeyi başardı.Oyun , iOS başta olmak üzere Android , Windows Phone , Windows Desktop ve Blackberry için yayınlanmıştı.

angry-birds-tizen

Angry Birds , Tizen işletim sistemli telefonları unutmayarak onlar için de oyunu platforma tasarladı.Oyun , android sürümünün Tizen sistemine tasarlanmış hali.OpenMobile’ın geliştirmiş olduğu  ACL teknolojisi sayesinde bu işlem çok kolay bir şekilde gerçekleştirildi.

Rovio , oyunu çıkardıktan sonra çeşitli sürümlerini de yayınladı.Angry Birds en son yayınladığı oyunla tam 30 milyon indirme kaydederek büyük bir başarıya imza atmıştı.Bu oyunun ismi ise  Angry Birds Stella.

Firma ayrıca Angry Birds Amazing Alex , Tiny Thief , Bad Piggies gibi oyun sürümleri ile de kullanıcılara keyifli dakikalar yaşatmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ