Android Yeni Sürüm Adı Belli Oldu

Android Yeni Sürüm Adı Belli Oldu

Google tarafından çıkarılacak olan Android yeni sürüm adı belli oldu. Aylardır tartışılan yeni isim Nougat olarak belirlendi.

Google’ın geçtiğimiz ay düzenlediği I/O etkinliğinde Android’in yeni versiyonu olarak kısaltması N olan bir nesne düşündürmeye başlamıştı. Android kullanıcıları tarafından çeşitli tahmin yürütülmüş ve Nutella olacağı konusunda bazı ip uçları yakalamışlardı.

Şirket bugün Snapchat üzerinden Android N‘in adını resmen açıkladı. Yeni Android sürümünün adı Nougat.

Türkçede koz helvası anlamına gelen Nougat aslında ülkemizde tüketilen yaygın bir tatlı türü. Google Android’in son çıkacakolan versiyonu için de bir tatlıismi kullanacağını kesinleştirdi.

android yeni sürüm adı

Şu anda ikinci beta versiyonu kullanımda olan Android Nougat, Andorid platformuna birçok yenilik sunacak. Gelecek yeniliklerden en dikkat çekici olanları ise ekranı ikiye bölerek çok fonksiyonlu ( multi- tasking ) olarak çalışabilme ve gelişmiş bildirim ayarları olarak öne çıkıyor. Android‘in yeni sürümü Nougat kullanıcılara Eylül ayında yayınlanması bekleniyor.

"Android Yeni Sürüm Adı Belli Oldu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android Yeni Sürüm Adı Belli Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Yeni Sürüm Adı Belli Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları