yükleniyor...

Android Yeni Sürüm Adı Belli Oldu

Google tarafından çıkarılacak olan Android yeni sürüm adı belli oldu. Aylardır tartışılan yeni isim Nougat olarak belirlendi.

Google’ın geçtiğimiz ay düzenlediği I/O etkinliğinde Android’in yeni versiyonu olarak kısaltması N olan bir nesne düşündürmeye başlamıştı. Android kullanıcıları tarafından çeşitli tahmin yürütülmüş ve Nutella olacağı konusunda bazı ip uçları yakalamışlardı.

Şirket bugün Snapchat üzerinden Android N‘in adını resmen açıkladı. Yeni Android sürümünün adı Nougat.

Türkçede koz helvası anlamına gelen Nougat aslında ülkemizde tüketilen yaygın bir tatlı türü. Google Android’in son çıkacakolan versiyonu için de bir tatlıismi kullanacağını kesinleştirdi.

android yeni sürüm adı

Şu anda ikinci beta versiyonu kullanımda olan Android Nougat, Andorid platformuna birçok yenilik sunacak. Gelecek yeniliklerden en dikkat çekici olanları ise ekranı ikiye bölerek çok fonksiyonlu ( multi- tasking ) olarak çalışabilme ve gelişmiş bildirim ayarları olarak öne çıkıyor. Android‘in yeni sürümü Nougat kullanıcılara Eylül ayında yayınlanması bekleniyor.

Android Yeni Sürüm Adı Belli Oldu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android Yeni Sürüm Adı Belli Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar zyxel modem kurulumu Bilgi Doktoru demon slayer izle