yükleniyor...

Android ve Windows 10 Bir Araya Geliyor!

Çinli teknoloji firması Moly, iki adet işletim sistemiyle çalışan bir akıllı cihaz üzerinde çalışıyor. Çıkan söylentilere göre bu cihaz yıl sonuna doğru satışa sunulacak.

Çinli teknoloji firması Moly, iki adet işletim sistemiyle çalışan bir akıllı cihaz üzerinde çalışıyor. Çıkan söylentilere göre bu cihaz yıl sonuna doğru satışa sunulacak.

Windows Phone cihazlarının hiçbir zaman yükselişe geçemediği ve önlerinde Google’ın Android’i, Apple’ın iOS’u varken hiçbir zaman da yükselişe geçemeyeceği işletim sistemi olarak unutulmaya yüz tutmuş durumda. Moly adında Çinli bir firma bu durumdan haberdar olacak ki Windows Phone ile Android gibi itibar sahibi bir işletim sistemini ortak kullanmaya hazırlanıyor.

Bilgisayarlarda kullanılan çift işletim sistemi gibi bir mantığa sahip olacak bu cihazlar, hangi işletim sistemini istediğimizi bize soracak. Yeryüzünde azınlıkta olan Windows 1o Mobile severler için oldukça güzel bir imkan gibi görünüyor.

Moly firması MWC 2015 fuarı kapsamınad Microsoft ile iş ortaklığı kuran Çin merkezli OEM firmasıdır. Söz konusu çift işletim sistemli cihaz söylentisi için konuşan Moly “Evet, ikili işletim sistemi, Windows 10 ve Android ile çalışan bir akıllı üretmeyi planlıyoruz” diyerek doğrulamış oldu.

Dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise şirketin yaptığı ilk olarak çift işletim sistemine sahip olan cihazın Android – Windows Phone ortaklığı ile oluşturulacak cihazın olmaması. 2014 yılında Moly firması Android ile Linux işletim sistemlerini birleştirip CoShip960 modelini üretime sunmuştu. Bu cihazı kullanan kişilerin istedikleri işletim sistemini kullanmaları için bir düğmeye basmaları yeterli oluyordu.

Microsoft tarafından geçtiğimiz günlerde tamamen el çekilen Windows Phone’lu bir cihazın Android işletim sistemiyle birleştirilerek piyasaya sürülmesi ilginç bir durum ortaya çıkarabilir.

Cihazın çıkış tarihi ve özellikleri hakkında bir bilgi mevcut değil ancak yıl sonuna kadar piyasaya sürüleceği hakkında söylentiler mevcut.

Android ve Windows 10 Bir Araya Geliyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android ve Windows 10 Bir Araya Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla