Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Android ve iOS Cihazlarda WhatsApp Sohbet Kilidi Nasıl Yapılır?

Android ve iOS Cihazlarda WhatsApp Sohbet Kilidi Nasıl Yapılır?

ABONE OL
27 Mayıs 2023, 21:50:34

Android ve iOS cihazlarınızda WhatsApp sohbetlerinizi daha güvenli hale getirmek isterseniz, WhatsApp sohbet kilidi özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde, sohbetlerinizin başka kişiler tarafından okunması engellenir ve sadece sizin belirlediğiniz şifreyle açılabilir. Android ve iOS cihazlarınızda WhatsApp sohbet kilidi nasıl yapılır öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

WhatsApp Sohbet Gizleme Özelliği Nedir?

WhatsApp, dünya genelinde kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen sohbet uygulamalarından biridir. Uygulama, kullanıcıların talepleri doğrultusunda yeni özellikler eklemeye devam etmektedir. Son olarak, kullanıcıların özellikle “gizlilik” konusunda talepleri doğrultusunda, WhatsApp sohbet gizleme özelliği kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu özellik, belirli sohbetleri gizli tutmak için güvenli bir klasör oluşturur. Kilitli sohbetler mesaj içerikleri de bildirimlerde görünmez.

Yeni Özellik Android Cihazlara Gelmeye Başladı

WhatsApp’ın ‘Sohbet Kilidi’ özelliği, Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından duyuruldu. Bu özellik, kullanıcıların “samimi konuşmalarınızı” yalnızca sizin erişebileceğiniz güvenli bir klasörde tutmanızı sağlayacak. Kilitli sohbetlerin içeriği de bildirimlerde gizlenecek. Bu özellik kısa bir süre önce beta olarak görüldü ve artık Android cihazlarda kullanıcıya sunulmaya başlandı.

iOS cihazlar için de yakında kullanıma sunulması planlanmaktadır.

İşte Android ve iOS Cihazlarda WhatsApp Sohbet Kilidini Kullanma Yönetimi

Sohbet kilitleme özelliği, sohbet bilgileri bölümünde bulunabilir. Güncellemenin yüklenmesinin ardından, WhatsApp sohbet kilidini nasıl etkinleştireceğinize dair adım adım bir kılavuzu sizlerle paylaşıyoruz.

  • Kilitlemek istediğiniz belirli bir sohbet varsa açın, bilgi bölümüne gidin, aşağı kaydırın ve ‘sohbet kilidi’ seçeneğini tıklayın.
  • Ardından, sohbeti parmak izinizle kilitlemeniz için bir istem alacaksınız. Bundan sonra sohbet, uygulamadaki güvenli klasöre taşınacaktır.
  • Ne zaman sohbeti açmak isterseniz, klasöre dokunup sohbetini seçebilir ve parmak izinizle kilidini açabilirsiniz.

WhatsApp, önümüzdeki aylarda bu özellik için daha fazla seçenek eklemeyi planlamaktadır. Bu seçenekler arasında, eşlik eden cihazlar için sohbetleri kilitleme ve sohbetleriniz için özel bir şifre oluşturma yeteneği yer almaktadır. Bu sayede, telefonunuz için kullandığınız şifreden farklı olarak, benzersiz bir şifre kullanabilirsiniz.

Mesaj İçerikleri ve Bildirimler Görünmez

WhatsApp Sohbet Kilidi özelliği, kilitli tutulan sohbetleri arşivlenmiş sohbetler gibi ayrı bir klasöre taşır ve sohbet listenizde görünmez hale getirir. Kilitli sohbetler yalnızca cihaz şifresi veya biyometrik doğrulama (parmak izi) ile açılabilir. Mesaj içerikleri de bildirimlerinizde görünmez hale getirilir.

SEO için;

WhatsApp sohbet gizleme özelliğinin ne olduğu hakkında, WhatsApp’ın yeni özelliği olan Sohbet Kilidi hakkında, Android ve iOS cihazlarda WhatsApp Sohbet Kilidini nasıl kullanacağınız hakkında bilgiler içeren bu makale, WhatsApp kullanıcılarının merak ettikleri bir konu olan gizlilik ve kullanıcı verilerinin korunması ile ilgili bilgileri içermektedir. Ayrıca, WhatsApp’ın bu özelliğiyle ilgili gelecekteki planlarından bahsedilerek, okuyuculara faydalı bir içerik sunulmuştur.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments