yükleniyor...

Android P Çağrı Engelleme Özelliği İçerebilir!

Android işletim sistemli cihazlarda yeni güncelleme Android P ile birlikte otomatik olarak çağrı engelleme özelliği bulunabilir.

Android işletim sistemli cihazlarda her sene yapılan yeni  güncellemelere eklenen ayrı ayrı özellikler bulunmakta. Android P sürümü ile kayıtlı olmayan numaralar otomatik olarak engellenebilir.

XDA-Developers tarafından keşfedilen bu özellik Android kullanıcıları için istenmeyen numaraların aramasına karşı kalıcı bir çözüm niteliğinde olabilir. Android P ile hayatımıza girmesi planlanan yeni özellik sayesinde telefon rehberinizde kayıtlı olmayan herhangi bir numarayı bloke etmeniz daha kolay hale gelecek.

Yeni özelliğin kullanılması konusunda çeşitli kısıtlar da mevcut:

  • Arayan numara rehberde kayıtlı değilse
  • Özel bir numara sizi arıyorsa
  • Ücretli aramalar geliyorsa
  • Gizli numara arıyorsa

Android P yazılım güncellemesi ile bu numaraların size ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Ancak bu özelliğin kullanımı ülkemizde oldukça sık aranan 110, 112, 155 gibi önemli özel numaralar için geçerli olmayacak.

 

Bu özelliğin kullanımı cihaz kullanıcısına göre özelleştirilebileceği açık bir şekilde görülüyor. Bu yüzden yeni güncelleme ile birlikte telefon operatörleri tarafından istenmeyen çağrıları engelleme servisi gibi yeni ürünlerin satışı da söz konusu olabilir.

Bu özellik Android için tam olarak kesin olmasa da yeni güncelleme ile hayatımıza girme ihtimali de bulunmakta.

Android P Çağrı Engelleme Özelliği İçerebilir! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android P Çağrı Engelleme Özelliği İçerebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla