yükleniyor...

Android Nougat Güncellemesi Çifte Standart Yapıyor

Geçtiğimiz yıllarda çıkartılan ve cihazlara hayat veren Snapdragon 800 ve Snapdragon 801 çipseti kullanan cihazlara Android Nougat güncellemesi verilmeyecek.

Geçen sene çıkarılan amiral gemilerinden LG Nexus 5, Samsung Galaxy S4, S5, Galaxy Note 3, Note 4, OnePlus X, HTC Desire EYE, Sony Xperia Z2, Z3, LG G2, G3, HTC One M8 ve daha birçok akıllı telefon Android 7.0 güncellemesini alması zorlaşıyor.

android nougat güncellemesi

Özellikle Vulkan API’yi desteklemediği için Snapdragon 800 ve 801 kullanan cihazları bu sebepten ötürü Andoid güncellemesinin son sürümünü alamayacaklar. Snapdragon 805 ve daha sonraki modellerin yer aldığı cihazlarda güncelleme ile ilgili herhangi bir problemin olmayacağı belirtilirken, güncellemeyi alamayacak bir diğer cihazın ise güncelleme konusunda oldukça bonkör olan Sony firmasının Z3 modelinin de güncellemeden nasibini alamayacağı belirtildi.

images (3)

Şimdilik resmi bir bilginin bulunmaması dahilinde böyle bir durumun yaşanması da ihtimal dahilinde. Snapdragon 800 çipsetine sahip modellerin daha önceden de Android’in yeni güncellemesini alamayacakları kesinleşse de Snapdragon 801 kullanan cihazların da bu güncellemeyi alamama ihtimalleri mevcut.

Berkay Eke / Technosfer

Android Nougat Güncellemesi Çifte Standart Yapıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android Nougat Güncellemesi Çifte Standart Yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla