yükleniyor...

Android Klavyesinde Fetö ibaresi

Android kendi klavyesinde FETÖ terör örgütü elebaşı Fettullah Gülen’in ismini önermesi büyük tepkilere neden oldu.

Ülkemizde en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android’in GBoard isimli klavye uygulamasında otomatik önerme ile “muhterem” kelimesinden sonra FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in isminin gösterilmesi ülkemizde büyük bir tepkiye neden olmuştu. 

Bu tatsız önerme ile alakalı açıklama yapan Google, Makine tarafından tahmine dayalı bir ögrenme şekli olduğunu ve bu yüzden en çok kullanılan kelimeleri önerdiklerini belirtti. Bu önermenin hemen kaldırıldığını ve bir daha bu şekilde bir önerme gözükmeyeceğini söyledi.

 

Android Klavyesinde Fetö ibaresi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android Klavyesinde Fetö ibaresi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla