Android Cihazlarda Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

  • 12 Temmuz 2015
  • 1.262 kez görüntülendi.
Android Cihazlarda Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Birçok Android kullanıcısı , internet paketini dikkatli kullandığı halde neden çabuk bittiğini anlayamaz. Bu yazımızda sizlere Android cihazlarda veri kullanımı nasıl azaltılabilir hakkında bilgiler vereceğiz.

Çoğu zaman telefon uyku modunda olsa bile kullanıcılar neden mobil verinin kullanıldığını anlayamaz. Facebook ve Whatsapp gibi uygulamalar , içerikleri güncel tutmak , bildirimleri kontrol etmek ve uygulamanın hızlı açılması için arkaplanda mobil veriyi kullanırlar. Bu nedenle siz ne kadar dikkat etsenizde internet paketinizin bitmesine engel olamazsınız. Şimdi de sizlere nasıl bunun bir nebze önüne geçebilirsiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Android-Mobil-Veri-Kullanımını-Azaltmak-01-800x500

Veri bağlantısını tamamen kapatın: İşlem aslında oldukça kolay. Mobil veriyi kullanmadığınız zamanlarda Ayarlar menüsünde kapatabilirsiniz. Bu size kullanım konusunda avantaj sağlar.

Kullanılacak Veriyi Kısıtlayın: Android cihazınızda belirli bir zaman dilimi için kullanım sınırı koyabilirsiniz. Sınır dolduğunda cihazınız size uyarı verir. Bu işlemi yapmakta yine basittir. Cihazınızın Ayarlar kısmından Veri Kullanımı sekmesine girin. Burada karşınıza kullanım miktarınızla ilgili bir tablo çıkacak. Tablodaki yatay çizgileri hareket ettirerek veri uyarı sınırınızı ayarlayabilirsiniz. Ekranın üst kısmındaki menüden tarih ayarlaması da yapabilirsiniz.

Veri Kullanımını Minimuma İndirmek: Eğer ki veri kullanımını tam anlamıyla kısıtlamak istiyorsanız uygulamaların arkaplan verilerini kısıtlamanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken işlemler ise şu şekilde: İlk olarak Ayarlardan Veri Kullanımına giriyoruz. Sonrasında en çok veri tüketen uygulamalara tek tek tıklıyoruz. Sonrasında girdiğimiz uygulamalarda Arkaplan verisini kısıtla seçeneğini bulup kutucuğa dokunuyoruz. Artık bu uygulama siz açmadığınız sürece veriyi tüketmeyecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Rıfkı Uzun dedi ki:

    bilgiler için çok teşekkürler

BİR YORUM YAZ