yükleniyor...

Android Cihazlarda Parmak İzi Okuyucusu Nasıl Kullanılır?

Teknolojinin gelişmesi ile artık cep telefonlarımızda da Parmak izi okuyucusu takıldı. Yeni çıkan bir çok akıllı telefonlardan bu özellik kullanılıyor.

Parmak izi sensörünün nasıl kullanıldığını Asus Zenfone 3 Max cihazı ile test ettik ve değerlendirmeleri sizler ile paylaşacağım. Android telefonlarınızda nasıl parmak izi okuyucuyu kullanacağınızla ilgili bu yazımızı detaylı inceledikten sonra aklınızda bir soru işareti kalmayacak. 

Telefonun menüsünden Ayarlar kısmına giriyoruz. Daha sonra Kişisel sekmesinden, Parmak İzi yazısına giriyoruz. Daha sonra parmak izi ekle deyip, parmağımızı sensöre bir çok defa göstermemiz isteyecek bu adımları geçtikten sonra telefonu kilitleyip sensöre parmağımızı değdirip kilidi kolaylıkla açabilirsiniz.

PARMAK İZİ OKUYUCUSU NASIL AÇILIR VE KULLANILIR?

Öncelikle akıllı telefonumuzun ayarlar kısımına geliyoruz. Ayarlar kısımına ulaşmak için telefonumuzun menüsünü ya da telefonumuzun durum çubuğunu kullanabiliriz. Ardından telefonunuzun ayarlar menüsünün içerisinden parmak izi seçeneğine giriyoruz. Parmak izi kısımının içerisine girdiğimiz zaman telefonun parmak izi tarayıcısını bulun şeklinde bir yazı sizi karşılayabilir. Burada asıl anlatılmak istenilen telefonunuza parmak izinizi kaydetmeniz. Bu adımı geç dedikten sonra ekranda size kayıt işlemini nasıl yapacağınız hakkında bazı yönlendirmeler belirginleşecek.

Ekranda çıkan yönergeler ışığında telefonunuzda parmağınızı en sık kullandığınız pozisyonlarda istenilen hareketleri yapmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra telefon sizden güvenlik amacı ve emin olmak için yapmış olduğunuz işlemleri tekrardan yapmanızı ve parmağınızı yeniden okutmanızı isteyecek. Bunları da yaptıktan sonra tamamlandı yazısını görebilirsiniz. Tamamlandı yazısını gördükten sonra artık telefonunuzda parmak izini kullanabilirsiniz.

Android Cihazlarda Parmak İzi Okuyucusu Nasıl Kullanılır? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android Cihazlarda Parmak İzi Okuyucusu Nasıl Kullanılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla