yükleniyor...

Android 8.1 Sürümü Yayınlandı!

2017 yılının sonuna yaklaşırken Google, Android 8.1 sürümünü Android işletim sistemli cihazlar için yayınladı. İlk olarak Nexus ve Pixel cihazları bu güncellemeyi alacak.

Google tarafından yılın sonlarına yaklaşırken bir sürpriz yaşandı. Android 8.1 sürümü Android işletim sistemli cihazlar için kullanıma sunuldu.

Google tarafından Android işletim sistemli cihazlar için kullanıma sunulan Android 8.1 sürümü 2017 yılı bitmeden yayınlandı. Yeni sürüm ile gelen en yeni özellik Android Go özelliği oldu. Yeni Android Oreo versiyonu, Go Edition olarak adlanırılıyor. Google’ın Android projeleri olan Nexus ve Pixel cihazları için kısa bir süre içerisinde kullanıma hazır olacak. 

Android Oreo’nun yeni sürümü ile gelen yenilikler geliştiricilere sunulan bazı özelliklerle belirlendi.

Web üzerinde yapılan dolaşımlar artık daha güvenilir bir şekile yapılacak. Kötü içeriğe sahip olan URL’lere yönlendirme süreci olan WebView sayfaları tespit edilecek. 

Parmak izi okuyucusunda da iyileştirmeler yapıldı. Güvenlik seviyesini arttırma amaçlı yapılan güncelleme ile cihaz üzerinde tanımlı olmayan parmak izleri ile giriş yapılmak istendiği zaman cihazı tamamen kilitli hale getirebilirsiniz.

Bildirim sesleri düzenlemeleri konusunda da yenilikler yaşanıyor. Farklı uygulamalara saniye başına bir kez bildirim sesi çalma izni veriliyor. Bu sayede üst üste gelen bildirimlerden dolayı kaynaklanan ses kirliliği önlenmiş olacak.

Ayrıca klavye üzerinde otomatik doldurma seçeneği de geliştirildi. Nexus 5X modeli için yaşanan hoparlörden ses gelmeme sorunu düzeltildi. Pixel 2 ve Pixel 2 XL cihazlarında ise video oynatma esnasında yaşanan bazı ses sorunları da giderildi. Ek olarak hamburger ve bira emojileri düzenlendi.

Android 8.1 Sürümü Yayınlandı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android 8.1 Sürümü Yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla