yükleniyor...

Android 8.0 Ne Zaman Dağıtılacak?

Android’in 8.0 versiyonu olan Oreo güncellemesinin kullanıcılara ne zaman sunulacağı konusunda tartışmalar sürüyor. Yüksek olasılıkla Ağustos ayında yayınlanacak olan güncellemeyi akıllı telefon şirketleri ne zaman dağıtmaya başlayacak?

Android’in 8.0 versiyonu olan Oreo güncellemesinin kullanıcılara ne zaman sunulacağı konusunda tartışmalar sürüyor. Yüksek olasılıkla Ağustos ayında yayınlanacak olan güncellemeyi akıllı telefon şirketleri ne zaman dağıtmaya başlayacak? Detaylar haberimizde!

Yeni Android sürümü Oreo’nun şu an için test aşamasında olduğu bilinmekte. Bir çok önemli özelliğe ev sahipliği yapacak olan yeni güncellemenin Ağustos ayında yayınlanması bekleniyor. Güncellemenin ilk olarak dağıtılacağı cihazlar tabiki Google tarafından üretilen Pixel ve Nexus modelleri olacak ayrıca ülkemizde de Android One projesi kapsamında üretilen General Mobile’ın bazı modelleri de ilk olarak güncelleme alacak cihazlar arasında.

ANDROID 8.0 ALACAK OLAN DİĞER CİHAZLAR NE ZAMAN GÜNCELLENECEK?

Google cihazlarının dışında tabiki akıllı telefon pazarının ileri gelen firmaları da bu yeni güncellemeyi kullanıcılarına dağıtacak. Android O güncellemesine sahip olmak için üretici firmaya, operatöre ve bulunduğunuz ülkeye göre yaklaşık 3 ay ile 1 yıl arasında bir süre ile beklemek zorundasınız. Gelin hangi firma ne zaman kavuşacak yakından inceleyelim.

Samsung Güncellemesi

Samsung, güncelleme konusunda kendini çok fazla geliştirmiş durumda değil. Rakip firmalara göre oldukça yavaş kalan şirketin Android Oreo güncellemesi için de bir değişikliğe gideceği düşünülmüyor. Ancak bu senenin yeni gözdesi Galaxy Note 8 cihazı yüksek ihtimalle Android 8.0 ile gelecek.

Güncel Android sürümü Nougat’a göre değerlendirecek olursak yayınlandığı tarihten 143 gün sonra Çin ve İngiltere’deki Galaxy S7 ve S7 Edge cihazlarına güncelleme verdi. Bu sebepten ötürü Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinin de en az 5-6 ay beklemeleri gerektiğini düşünüyoruz.

LG Güncellemesi

LG, akıllı telefon pazarında diğer güçlü rakilerine rağmen yerini korumaya çalışırken güncelleme konusunda da elini sıkı tutuyor. Geçtiğimiz yıl Nougat güncellemesini yaklaşık 3 aylık bir süre içinde amiral gemilerine sunan firmanın yeni çıkaracağı LG V30 modelini Android 8.0 sürümü ile sunması bekleniyor.

Sony Güncellemesi

Sony, Android Nougat sürümünü yayınlandıktan 99 gün sonra Xperia X Performance cihazlarına dağıtmaya başlamıştı. Nougat sürümünün ara güncellemelerini çok kısa bir süre içinde cihazlara dağıtmıştı. Sony’nin hızlı güncelleme yayınlama politikası Android 8.0 sürümü için de devam edeceği görülüyor. Yaklaşık 3-4 ay içinde Android Oreo sürümünün cihazlara dağıtılacağı düşünülüyor.

HTC Güncellemesi

HTC, geçtiğimiz yıl yaşadığı bazı sorunlardan ötürü Nougat güncellemesini dağıtmayı durdurma kararı almıştı. İlk olarak verdiği güncellemeyi yayınlandıktan 95 gün sonra HTC 10 modelinden dağıtmaya başlamıştı. Marshmallow güncellemesini de ilk olark Aralık ayı içinde HTC One M9 modeli için yayınlamıştı.

Bir çok akıllı telelefon markasından daha hızlı güncelleme desteği veren HTC yeni sürüm Android güncellemesini de en geç Aralık-Ocak ayı içerisinde dağıtmaya başlaması bekleniyor.

Huawei Güncellemesi

Huawei, Nougat güncellemesini ilk olarak üç buçuk ay sonra Mate 8 ve P9 modelleri için yayınlamıştı. Şirketin Amerika odaklı çalışmalarının bulunmaması Android Oreo sürümü için ne zaman sunulacağı konusunda tahmin yürütmeyi de zorlaştırıyor. Ancak şirketin yeni amiral gemisi Huawei Mate 10’un Android 8.0 Oreo sürümü ile gelmesi bekleniyor.

 

 

Android 8.0 Ne Zaman Dağıtılacak? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android 8.0 Ne Zaman Dağıtılacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Sportboss American Horror Story Izle Horse At Yarışı Tahminleri Kayseri Nöbetçi Noterler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar sosyal medya faydaları instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir adet geciktirici ilaç isimleri 1997 doğumlu kaç yaşında olur