yükleniyor...

Android 7.0 Nougat Bu Ay Yayına Girebilir!

android-nougat

android 7.0 nougat

Teknoloji dünyasının güvenilir bilgi sızdırıcılarından bir tanesi olan Evan Blass (namı diğer @evleaks) yeni bir bilgi sızdırdı. Uzun süredir beklenilen ve tartışmalara yol açan Android’in en yeni sürümü olacak olan 7.0’ın Ağustos ayı içerisinde yayına gireceğini paylaşan Blass, Twitter hesabında paylaştığı “Android 7.0 releases next month, with the 8/5 security patch. Sorry Nexus 5 owners, no Nougat for you :(“cümlesi ile aynı zamanda Nexus 5 kullanıcılarına üzücü bir haber de vermiş oldu.

Çünkü Nexus 5 kullanıcıları artık bundan sonra gelecek olan Android’in yeni güncel sürümlerini ilk alanlar arasında olamayacaklar. Saf Android güncellemelerini almaları ile bilinen Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9 ve Pixel C ise Android’in yeni güncel sürümlerine sahip olmaya devam edebilecek.

Peki Android’in yeni sürümü olacak olan Android 7.0 Nougat bizlere ne gibi yenilikler katacak? Sizlerden bu soruyu duyar gibiyiz, Android 7.o ile gelen bazı yenilikler ise şu şekilde:

Android 7.0 Nougat ile gelen yenilikler

– Aynı anda iki uygulamayı tek ekranda çalıştırma.
– Yenilenen üst bildirim alanı.
– Yeni gelen bildirimleri uygulamaya erişim sağlamadan bildirim alanı üzerinden cevaplama veya görme.
– Çift taraflı sayfa sistemi ve bu sistem ile birlikte gelen ikonlara erişebilme imkanı.
– Gizli bildirim özelliği ile kimsenin görmesini istemediğiniz bildirimleri gizleyebilirsiniz.
– Bildirim çubuğu üzerinde bulunan ikonlar büyütülmüş ve bu ikonlara basarak ayarlarda direkt uygulamaya gidebilme özelliği eklenmiş.
– Yeni gelen Doze Mode ile geliştirilmiş bir batarya grafiği imkanı sunuluyor.
– Daha düşük ışık kullanması için Gece Modu getirilmiş.

 

 

Android 7.0 Nougat Bu Ay Yayına Girebilir! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android 7.0 Nougat Bu Ay Yayına Girebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Nöbetçi Eczaneler Adana Nöbetçi Eczaneler Kütahya Nöbetçi Eczaneler Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz Abdül Ne Demek dijital platform ne demek instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir subdomain mi klasör mü gta 6 sistem gereksinimleri