yükleniyor...

Android 14 ekran kaydı özelliğini değiştirecek

Android 14 beta sürümü, birçok telefon kullanıcısı tarafından evlerinde test edilebilir hale getirildi. Google, ikinci beta sürümünü piyasaya sürerek, kullanıcıların birçok yeni özelliği deneyimleme şansı elde etmelerine yardımcı oldu. Android 14’ün yenilenen ekran kaydı özelliği, gizlilik odaklı bir anlayışla tasarlandı. Artık kayıt sırasında uygulamadan çıkıldığında ekran kararacak, böylelikle uygulama dışındaki aksiyonlar kaydedilmemiş olacak. Ayrıca, hassas bilgileri gizlemeyi mümkün kılan bir seçenek de sunulacak. Bu seçenek tercih edildiğinde ekranın üstündeki durum çubuğu otomatik olarak gizlenecek.

Android 14 ile sunulan bazı imkanlar, farklı kullanıcı arayüzlerinde de mevcut. Samsung’un One UI arayüzü gibi bazı Android arayüzleri, ekran kaydı deneyiminde benzer nitelikte gizlilik özellikleri sunabiliyor. Ancak saf Android’de bu tarz özellikler ilk kez Android 14 ile kullanıcılarla buluşmuş olacak.

Ekran kaydı özelliği, Android’in saf versiyonunda da zaten bulunuyordu ancak yenilenen özellik ile birlikte ses kaydını kapatma ve dokunuşları gizleme gibi imkanlar da sunulacak. Kullanıcılar, tek bir uygulamayla kaydı sınırlayabilecek veya hassas bilgileri gizleyebilecek. Bu özellikle birlikte kullanıcılar diledikleri takdirde her şeyi kayıt altına alabilecekleri gibi, sadece bildirimler gibi hassas bilgileri de gizleyebilecekler.

Android üzerinde uzman olan gazeteci Mishal Rahman, yeni ekran kaydı özelliği ve diğer değişikliklerin nasıl işlediğini bir tweet serisinde paylaştı. Kullanıcılar, tek uygulamada ekran kaydı seçeneğine dokunduklarında, son zamanlarda açılan uygulamaların olduğu bir liste ile karşılaşıyorlar. Dileyenler, telefondaki tüm uygulamaların listesini de görebiliyorlar. Kaydı yaparken uygulamadan çıkıldığında, ekran kararıyor ve uygulamaya geri dönene kadar kaydedilmiyor.

Sonuç olarak Android 14 ile birlikte sunulan yenilenen ekran kaydı özelliği, kullanıcıların gizliliklerini korumalarına yardımcı olacak birçok imkan sunuyor. Artık kaydın yapılacağı uygulama tek bir uygulamayla sınırlanabilecek, ayrıca hassas bilgiler de gizlenebilecek. Android 14, birçok yeni özellikle birlikte, kullanıcıların telefonlarını daha iyi bir şekilde kullanmalarını sağlayacak.

Android 14 ekran kaydı özelliğini değiştirecek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android 14 ekran kaydı özelliğini değiştirecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek American Horror Story Izle Nöbetçi Eczaneler Adana Nöbetçi Eczaneler Isparta Nöbetçi Eczaneler Batman Nöbetçi Eczaneler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Abdül Ne Demek too many requests ne demek 52 hafta kaç ay