yükleniyor...

Amerika'da iPhone 7 Daha Fazla Satıyor!

Apple’ın Eylül ayında gerçekleştirdiği lansman sonrasında ABD’de iPhone 7 satışları daha fazla olmaya başladı.

Eylül ayında gerçekleştirilen Apple lansmanının ardından gözler iPhone 8 ve iPhone X modellerine çevirilmişti. iPhone serisi akıllı telefonların 10. yılına girmiş olması çok büyük bir değişiklik yaratmadı. Yeni tanıtılan iPhone 8 modelinin Ameraki’da iPhone 7’den daha az rağbet gördüğü belirlendi.

Apple, bu yıl tanıttığı üç yeni cihaz olan iPhone 8 iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleriyle çıkışa geçmeyi planlarken geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 7 modeli daha gözde akıllı telefon olmayı başardı. Sahip olduğu bir kitleye hitap eden Apple, o kitlesini geriye doğru taşımaya başladı.

Yayınlanan raporlara göre Apple, Amerika’da iPhone 8 modelinden çok iPhone 7 modelini satmaya başladı. Ekonomi analisti John Vinh, Routers haber ajansına bu durum hakkında bir grafik sundu.

Eylül ayından bu zamana kadar iPhone 8 cihazının satış rakamlarını yayınlamayan Apple hâlâ  sessizliğini sürdürmekte.

Bu durumun sebebi olarak en çok belirtilen neden, yeni iPhone 8 ile iPhone 7 arasında bulunan 150 dolarlık fiyat farkı. iPhone 7 modelinin daha ucuz olması ve yeni tanıtılan iPhone 8 modeli arasında çok uçuk farklar görülmemesi iPhone 7 modelini daha cazip bir ürün kılıyor.

Ayrıca bir diğer sebep ise önümüzdeki günlerde satışa sunulacak olan iPhone X’in de büyük Apple kitlesi tarafından heyecanla beklenmesi. iPhone X’in sahip olduğu özellikler ve barındırdığı yeni teknoloji sistemi ile Apple kullanıcılarına daha çok hitap ediyor.

Amerika'da iPhone 7 Daha Fazla Satıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Amerika'da iPhone 7 Daha Fazla Satıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla