yükleniyor...

AMD Radeon Vega Frontier Edition Tanıtıldı

AMD yeni nesil ekran kartı Radeon Vega Frontier Edition modelini tanıttı.Vega mimarisi ile geliştirilen ilk ekran kartının özellikleri haberimizin detaylarında!

AMD yeni nesil ekran kartı Radeon Vega Frontier Edition modelini tanıttı.Vega mimarisi ile geliştirilen ilk ekran kartının özellikleri haberimizin detaylarında!

2017 Ocak ayında düzenlenen CES 2016 etkinliği kapsamında 5 yıllık bir çabanın sonunca ortaya çıkan AMD tarafından geliştirilen yeni ekran kartı mimarisi Vega’nın  tanıtımı gerçekleşmişti. Sahip olduğu yüksek bant genişliği ve normalden dört kata varan daha fazla güç verimliliği sayesinde yüksek performans gerektiren işlemlere özel geliştirilmiş bu mimariyi ilk kullanan AMD geliştirdiği ekran kartını tanıttı.

AMD Radeon Vega Frontier Edition’ın Özellikleri

Nvidia GTX 1080 ve GTX 1080Ti gibi son zamanların en yüksek performanslı ekran kartlarına rakip olarak gelen yeni nesil ekran kartı Radeon Vega Frontier Edition modeli FP32’de 13 Teraflops, FP16’da 25 Teraflops işlem performansı gücünün yanında 16 GB büyüklüğünde bant genişliği ve 64 adet sonuç verme ünitesine sahip.

16 GB’lık HBM2 bellekleri sayesinde 8K ekran desteğini sunuyor. AMD bu ekran kartının bazı kullanıcılar için yetersiz kalacağını düşünmüş olacak ki bazı modelleri için sıvı soğutma sistemi eklemiş durumda.

AMD’nin bu kart için yaptığı en büyük uyarı yeni nesil ekran kartının oyuncular için tasarlanmış olmaması. Bu kart profesyonel kullanıcılar için tasarlanan Pro serisi Vega mimarisine sahip olan bir ekran kartı. Oyunculara yönelik olan Vega mimarisine sahip ekran kartının ise Haziran ayında çıkarılacağı söyleniyor.

Yeni ekran kartı modeli Haziran ayında satışa sunulacak.

AMD Radeon Vega Frontier Edition Tanıtıldı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere AMD Radeon Vega Frontier Edition Tanıtıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla