yükleniyor...

AKK Kalkıyor , Yerine Kota Geliyor!

Adil Kullanım Kotası hakkında yapılan düzenlemelerin hayata geçirilmesine kısa bir süre kala ortaya çıkan bir iddia çok kısa bir zamanda gündem konusu oldu.

BTK’nin Adil Kullanım Kotası hakkında yaptığı düzenlemelerin 1 Mayıs itibariyle hayata geçirilmesine çok az bir süre kala ortaya atılan iddia internet kullanıcılarını şüpheye düşürdü. İnternet kullanıcılarının yıllardır yakındığı Adil Kullanım Kotası hakkında yapılan düzenlemelerin hayata geçirilmesine kısa bir süre kala ortaya çıkan bir iddia çok kısa bir zamanda gündem konusu oldu.

Bilindiği üzere 1 Mayıs itibariyle BTK tarafından yapılan düzenleme ile AKK’nin yeni şekli ile hayatımıza devam edeceğiz. 02:00 ve 08:00 arasında kullanılan internetin AKK’ye katılmayacağı ve AKK dolduğu zaman internet hızına herhangi bir etkisinin olmayacağı düzenleme hakkında yeni iddialar ortaya çıktı. Ortaya çıkan iddialara göre AKK’nin kalkmaması için direnen ve her türlü kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden internet servis sağlayacıları büyük bir skandala imza atıyor.

Dün Superonline’ın AKK’siz Platin Paketinin duyurulmasının ardından bayilerine gönderdiği yeni bildiri ile kotalı internet paketlerini bildirdi. AKK’nin kaldırılmasından mutlu olmayan internet servis sağlayıcılarının BTK tarafından alınanda kararda bir açık bularak AKK’nin kaldırıldığı halde kotasız paketler yerine kota uygulamasını getirdiği ve böylece müşteriler üzerinden daha fazla gelir elde etmek için çalışmalar yaptığı görülüyor.

Superonline tarafından gönderilen belge şu şekilde:

AKK KALKINCA NE OLACAK?

Atılan iddialara göre daha önce AKK uygulamasının olduğu dönem için sınırsız, limitsiz gibi ifadelerle kota sınırı olmayan internet paketlerini AKK adı altında bizlere sunan internet sağlayıcıları şimdi ise AKK’nin kaldırılmasını fırsat bilerek kota uygulamasını getirmekte. Kota uygulaması ile birlikte aşılan internet paketi sonunda kullanılan her ek 1GB için 1 TL ödeneceği belirtiliyor. Bu duurum kullanıcılara AKK uygulamasına göre daha olumsuz ve daha zararlı bir şekilde yansıyacak. Çünkü internet kullanıcıları interneti yavaşlamasın diye mücadele ederken yüksek fiyatlı bir paket satın almadığı takdirde kotası dolan internet için daha fazla ücret ödeyecek.

Yayınlanan belgeler şayet gerçekse AKK uygulaması için yapılan düzenleme 1 Mayıs’tan itibaren yeni internet paketine geçecek kullanıcıları kapsayacak. Yani şu anda belli bir internet paketiniz varsa o paket ile AKK düzenlemesinden faydalanabileceksiniz.

AKK Kalkıyor , Yerine Kota Geliyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere AKK Kalkıyor , Yerine Kota Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Horse At Yarışı Tahminleri Nöbetçi Noterler Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir yapılacaklar listesi uygulama rakı fiyatları gta 6 sistem gereksinimleri Bilgi Doktoru