yükleniyor...

Akıllı telefonlara yüzde 20 zam geliyor!

Dolar kuru dur demeden artmaya devam ediyorken, akıllı telefonlara ne zaman zam yapılacağı büyük bir merak konusuydu. Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (Mobisad) başkanı tarafından yapılan açıklama ile birlikte akıllı telefonlara yüzde 20 oranında bir zam geleceği kesinleşti. Akıllı telefonlara yüzde 20 zam gelmesi demek şuanda 1000 TL’ye alabildiğiniz bir telefonu 1200 TL’ye ancak alabileceğiniz anlamına geliyor.

Akıllı telefonlara gelecek olan zam hakkında konuşma yapan Mobisad başkanı:

“Dolardaki artışı belli bir noktaya kadar tüketiciye yansıtmamaya çalıştık. Perakende mağazaları da bu süreçte zam yapmadı ama gelinen bu noktada ithalattaki kur seviyeleri bizim için çok olumsuz. Mecburen zam yapmak zorundayız. Bu artış da akıllı telefonlara yüzde 20 olacak. 

Şeklinde konuştu. Bu açıklamanın ardından devlet tarafından uygulanan ÖTV’nin haksız olduğunu da ifade edilirken ÖTV’de geçtiğimiz günlerde benzine uygulandığı gibi indirim yapılması talep edildi. Yakın zamanda telefon almayı düşünen kullanıcıların telefon almak için ellerini hızlı tutmasında oldukça büyük fayda var. Piyasada zincir mağazalarda hali hazırda satışı bulunan cep telefonlarının hiç birisi doların 4 seviyesi üzerindeyken fiyatlandırılmadı. Telefonlarda yapılacak olan artış sonucunda büyük bir yükseliş olacağa benziyor.

 

Akıllı telefonlara yüzde 20 zam geliyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Akıllı telefonlara yüzde 20 zam geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Sportboss Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Horse At Yarışı Tahminleri Zonguldak Nöbetçi Eczaneler instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir zyxel modem kurulumu nick oluşturucu Bilgi Doktoru nabızdan hamilelik testi