yükleniyor...

Akıllı Telefonlar Şaılığa Neden Olabiliyor !

Kuzey Kore’de Chonnam Ulusal Üniversite hastanesinde yapılan incelemeler ve deneylere göre özellikle çocuklarda fazla telefon kullanımı şaşılığa sebep olabiliyor. Detaylar haberimizde ..

image

Akıllı telefonlar hayatımıza sayısız yarar kazandırıyor. Fakat çok yararı var diye zararı yok diye de bir şey diyemeyiz her şeyin aşırısı zarar . Bu zararların boyutları psikolojik de olabiliyor fiziksel de olabiliyor. Normalde ayaktayken telefona baktığımız zaman bu boyun kısmında ve omurilik sisteminde bir takım sıkıntılara yol açabiliyor . Eklemler zedelenebiliyor veya ağrılar olabiliyor.

image

Kuzey Kore’deki bu hastanede gerçekleştirilen araştırma sonucunda fazla kullanımın şaşılığa neden olduğu sonucu ortaya çıktı. 7-16 Yaş arasındaki çocuklarda gerçekleştirilen bu araştırma sonucunda yaklaşık 4-8 saatlik bir akıllı telefon kullanımı sonucu içe doğru bir şaşılığın oluştuğu belirtildi bazı çocuklarda. İçe şaşılığın sonucuda bildiğimiz şaşılık hastalığı oluşabiliyor.

Bu yüzden çocuklarda teknoloji kullanımının aileleri tarafından sınırlandırılması en doğru şey diyebiliriz.

Mert Büyük (Technosfer)

 

Akıllı Telefonlar Şaılığa Neden Olabiliyor ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Akıllı Telefonlar Şaılığa Neden Olabiliyor ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla