yükleniyor...

Akıllı Telefon ve Tablet Alacaklara Müjde!

Akıllı telefon ve tablet alacaklara büyük müjde geldi. Danıştay tarafından açıklanan bilgiye göre artık cihazlardan TRT bandrol ücreti alınmayacak.

Ülkemizde bulunan akıllı telefon ve tabletlerdeki yüksek vergiler kullanıcıların canını sıkmakta. Yurt dışında satılan cihazlara göre oldukça yüksek fiyatların ödendiği ülkemizde bu durum kullanıcıların cebini oldukça zorluyor ve kara kara düşündürebiliyor.

Bundan birkaç yıl öncesinde yalnızca içerisinde radyo özelliği barındıran cihazlarda uygulanan TRT bandrolü ücreti, geçtiğimiz yıl internete girebilen tüm cihazlarda uygulanır hale getirilmişti. CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş bu konuyu Yargıtay’a taşıyarak kullanıcılara uygulanan bu durumun karşısında durmuştu.

Yeni fiyatlar nasıl olacak?

Danıştay mahkeme kararını açıkladı ve artık akıllı telefon, tablet ve kişisel bilgisayarlarda TRT bandrolü ücreti alınmamasına karar verdi. Bu da akıllı telefonlarda %6, tabletlerde ise %2’lik kesintilerin olacağı yönünde. Ülkemiz içerisinde satılan üst segment telefon fiyatları düşünüldüğünde yaklaşık olarak 200-300 lira arasında fiyat düşüşleri yaşanacağını söyleyebiliriz.

Akıllı Telefon ve Tablet Alacaklara Müjde! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Akıllı Telefon ve Tablet Alacaklara Müjde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Nöbetçi Eczaneler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Aba Nedir Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir rakı fiyatları adet geciktirici ilaç isimleri nick oluşturucu tarhana ekşi olursa ne yapılır 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor