yükleniyor...

Akıllı Otopark Projesi Turkcell İle Hayata Geçti!

Küçükyalı’da bulunan Turkcell Genel Müdürlük binasında park yeri arama derdini azaltacak bir proje olan Akıllı Otopark projesi hayata geçirildi.

Dijital haberleşme operatörü Turkcell kendi bünyesinde büyümeye devam ediyor. Küçükyalı’da bulunan genel müdürlük binasında Ericsson ile iş birliği yaparak akıllı otopark projesini hayata geçirdi.

Yeni geliştirilen akıllı otopark projesi, iOS ve Android işletim sistemli cihazları kullanarak bina içerisinde yer alan otopark alanındaki yer durumu, park yerine ait rezervasyonlar, uygulama üzerinden yapılan mobil ödemeler gibi çeşitli özellikleri barından proje hayata geçirildi.

Turkcell 4.5G teknolojisinin kullanıldığı akıllı otopark projesi ile otoparka henüz giriş yapmadan bir çok işinizi kolayca halledebiliyorsunuz. Ödeme yapma konusunda ise Turkcell bünyesi tarafından üretilen mobil ödeme platformu Paycell kullanılacak.

Yeni sistemin hayata geçirilmesiyle birlikte kalabalık şehirlerde yaşanan park yeri bulma sorununun önüne geçilmek isteniyor ve ayrıca oldukça dolu bir otoparka giriş yapıldığı zaman park yeri arama esnasında yapılan yakıt tüketimini de azaltmak asıl hedefler arasında yer alıyor.

Tukcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu tarafından yapılan açıklamada; “Dar Bant-Nesnelerin İnterneti (NB-IoT) teknolojisi ile ilgili yürüttüğümüz çalışmalara tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi hız kesmeden devam ediyoruz. Son olarak Genel Müdürlük binamız otoparklarında hayata geçirdiğimiz “Turkcell Akıllı Otopark” aracılığı ile çalışanlarımız ve misafirlerimiz Genel Müdürlük binamızdaki otoparkların durumunu anlık gözlemleyebiliyor, otoparka gelmeden önce kendilerine park yeri rezerve edebiliyor. Çözümün ticari uygulamasında bahsettiğimiz bu özelliklerin yanı sıra kullanıcılar araçlarından inmeden otoparka giriş ve çıkışlarında Turkcell Paycell ile ödeme yapabilecek. Ericsson ile işbirliği içinde tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen bu yerli çözümü ülkemizde yaygınlaştırmak ve benzeri örnekleri çoğaltmayı hedefliyoruz.” şeklinde ifadeler yer aldı.

Akıllı Otopark Projesi Turkcell İle Hayata Geçti! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Akıllı Otopark Projesi Turkcell İle Hayata Geçti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Rüveyda Ne Demek Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler dijital platform ne demek adet geciktirici ilaç isimleri nabızdan hamilelik testi tarhana ekşi olursa ne yapılır 52 hafta kaç ay