Akaryakıtta ‘Yılın İtibarlısı’: Petrol Ofisi

Türkiye’de sene arasında itibarını en oldukça arttıran marka ve paydaşlarını ödüllendiren ilk ve tek faaliyet olan The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde Petrol Ofisi, halk jürisi tarafından fuel oil kategorisinde ‘Yılın İtibarlısı’ seçildi.

Akaryakıtta ‘Yılın İtibarlısı’: Petrol Ofisi

Türkiye’nin biri olan marketing dergisi Marketing Türkiye ile pazar araştırmaları firması AKADEMETRE işbirliğinde bu yıl 5’inci kere düzenlenen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 50’nin üzerindeki kategorilerde ‘Yılın İtibarlısı’nı belirleyen inceleme, ‘Genel Başarı’ ve ‘2018 Yılı Performansı’ olmak üzere iki bölüm altında, Türkiye’de 12 ilde 1.200 kişiyle yüz yüze görüşmelerle gerçekleştirildi. Her iki kısımda de markaların itibarını ve marka değerini belirlemek üzere aralarında marka bilinirliği, itimat, öneri, sosyal sorumluluk, yazışma, reklam, umumi başarı gibi değişik alanlardan oluşan dokuz ana antet ile bunları belirleyen 16 alt kriter sorgulandı. Yapılan araştırma kararı 2018 yılı arasında itibarını en oldukca arttıran markalar ile bu başarının en büyük paydaşı olan reklam ajansları, medya planlama ve halkla birliktelikler şirketleri de ‘Halk Jürisi’ tarafınca ödüllendirildi. Araştırma sonucunda halktan en fazlaca oyu alan Petrol Ofisi, kategorisindeki rakipleri geride bırakarak, akaryakıtta ‘Yılın İtibarlısı’ seçildi.

The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri, 8 Ocak 2019 Salı günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu. İş dünyasının biri olan isimlerinin buluşmuş olduğu Raffles Otel İstanbul’da düzenlenen törende Petrol Ofisi CMO’su Beril Alakoç, Petrol Ofisi Pazarlama ekibi ve ajanslar, akaryakıtta ‘Yılın İtibarlısı’ ödülünü TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’in elinden aldı.

Petrol Ofisi’nde marketing alanındaki yeni yapılanmaya dikkat çeken Beril Alakoç, “Bu yapılanma, Petrol Ofisi’nin daha bilgili bir biçimde yatırımlarını stratejik şekilde planlanarak, orta ve uzun vadeli etkilerini de düşünerek uygulanmasını hedefliyor. Biz de Pazarlama Departmanı olarak, şirketimizin bütün birimlerinin tam kalbinde, birleştirici, doğrultu veren bir emek harcama prensibi ile hareket ediyoruz. Bunun şirket içi etkilerini daha şimdiden hissetmeye başladık. Pazarlama departmanının bu birleştirici hususi durumunu oldukca önemsiyorum. İş yapış şeklimiz; daha analitik, strateji ve verinin güzel bir harmanıyla ince düşünülmüş ve tüm firması tıpkı gaye ve hedefte birleştirici, motive edici nitelikte. Çalışmalarımızın firma dışındaki ilk etkilerini ise öncelikle sahada müşterilerimizden ve sektörden aldığımız oldukça müspet dönüşlerle ölçümledik. Ancak elde edilmiş kümülatif başarının belki de en güzel, en somut tescili ise The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde aldığımız akaryakıtta ‘Yılın İtibarlısı’ ödülü oldu. Bu programın, alanındaki ilk ve tek ulusal etkinlik olmasının yanı dizi kategorilerinde zirveyi meydana getiren markaların ‘Halk Jürisi’ tarafınca seçilmesi de bizler için bu ödüle farklı anlamlar yüklüyor, daha da değerli kılıyor” açıklamasında bulundu.

"Akaryakıtta ‘Yılın İtibarlısı’: Petrol Ofisi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Akaryakıtta ‘Yılın İtibarlısı’: Petrol Ofisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akaryakıtta ‘Yılın İtibarlısı’: Petrol Ofisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları