Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Ajanslara SON DAKİKA düştü! Emekliye 1 hafta sonra okkalı ek zam geliyor

Ajanslara SON DAKİKA düştü! Emekliye 1 hafta sonra okkalı ek zam geliyor

ABONE OL
08 Ağustos 2023, 13:23:24

Emeklilere Sevindirici Haber: 1 Hafta Sonra Okkalı Ek Zam Geliyor!

Emekli vatandaşlar için beklenen müjdeli haber nihayet geldi. Temmuz zammı nedeniyle üzgün olan emeklilere ek zam müjdesi verildi. Gece yarısı ajanslara düşen son dakika haberine göre, emeklilerin içini ferahlatan bir açıklama yapıldı. Emekli maaşları tam bir hafta sonra güncellenecek. TBMM’de olağanüstü toplantı kararı alındı ve milyonlarca emeklinin maaşı beklenmedik bir şekilde değişecek. Bu haberi duyan emeklilerin sevinçten çılgına döneceği tahmin ediliyor.

Bu gelişmeyle birlikte SSK, Bağ-Kur, memur emeklisi ve EYT emeklileri de sevinç içerisine girecek. Ocak ayını beklemeden tam bir hafta sonra emekli maaşlarına yeni bir zam yapılacak. Bu ek zam fırsatı tüm emeklilere sunulacak, yani kurum fark etmeyecek. Milyonlarca emekliye gece yarısı ajanslara düşen son dakika haberine göre yeni zam duyurusu yapıldı.

Şu anda emekli maaşlarına ek zam yapılıp yapılmayacağı merak konusuydu. 5 puanlık refah payı ile birlikte maaşlar %25 oranında artmış olmasına rağmen, emekli vatandaşlar memnun değildi. Son dönemdeki fiyat artışları ve enflasyonun sürekli yükselmesi, emekli vatandaşların alım gücünü düşürüyordu. Bu nedenle emekli maaşlarına ek zam talepleri artmıştı.

16 milyon vatandaşın beklediği emekli maaş zammıyla ilgili son dakika haberleri ajanslara gece yarısı düştü. Toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda memur ve emekli maaş zammı düzenlemesi üzerinde çalışmalar tamamlanmak üzere. Taraflar arasındaki uzlaşma noktasına gelindiği söyleniyor. Memursen’in geçtiğimiz günlerde %110 oranında zam talep etmesiyle başlayan süreçte, memur ve emekli için toplu sözleşme görüşmelerinin bir hafta içinde tamamlanması bekleniyor. Bu görüşmeler sonucunda memur ve emekliye ek zam oranları belirlenecek ve kira yardımı, sosyal yardım gibi imkanlar da düşünülüyor. Konuyla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yeni bir açıklama yapması bekleniyor.

Emekli vatandaşlar için son dakika gelişmeleri oldukça sevindirici nitelikte. Emekli maaşlarına yapılacak olan ek zam, emeklilerin yaşam standartlarını yükseltecek ve alım güçlerini artıracak. Bu haber, emekli vatandaşların yüzünü güldürecek ve rahat bir nefes almalarını sağlayacak.

Kaynak (Foto – Haber): https://www.tum-haberler.com/ekonomi/ajanslara-son-dakika-dustu-emekliye-1-hafta-sonra-okkali-ek-zam-geliyor-38751
İçerikler yeniden haberleştirilmiştir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments