SONRAKİ
SEO Title Nedir? SEO Title Nedir?
ÖNCEKİ
Castle Flipper Sistem Gereksinimleri Castle Flipper Sistem Gereksinimleri
2776
1028 0

AHREFS Nedir?

AHREFS Nedir?
Yazar: Aybala Bengisu Önür

15 Ağustos 2020

Ahrefs, genellikle SEO (Search Engine Optimization) için kullanılabilecek web sitenizin ve rakip web sitelerinin performanslarını anlık olarak inceleyebilmenizi ve analiz edebilmenizi sağlayan bir araçtır. Backlink analizi yapılırken rakiplerinizin önüne geçebilmenizi sağlayabilen olmazsa olmaz bir araçtır fakat yine de kullanımı zorunlu değildir.

AHREFS

Kullanımı Ne Sağlar?

Benzeleri Semrush ve Moz gibi hayli popüler araçların arasında bulunmakla birlikle Ahrefs, beraberinde birçok avantaj getirir. Bunlardan birincisi siteler özelinde backlink araştırmasına yardımcı olabilmesidir. Bununla birlikte SEO denetim raporu oluşturarak strateji şekillendirmeye yardım etmesi ve yaptığı rakip analizleri ile site vaatlerinin belirlenebilmesi önemli faydaları arasındadır. İlk başlarda karışık gelse de araç, genel hatlarıyla basit ancak kapsamlı olmasındandır. Ahrefs tarafından sunulan bir diğer hizmet ise rakiplerin reklamlarını takip edebilmenizdir. Ahrefs, içerik araştırmasında ve anahtar kelime incelemelerinde kullanılabileceği gibi, site içi sorunları belirlemede de gönül rahatlığıyla kullanılabilecek imkanlar sunmaktadır.

AHREFS

Ahrefs Özellikleri Ne İşe Yarar?

Her site için kullanıma uygun olmasıyla beraber, çeşitli başlıklarda çeşitli analizlerin yapılabilmesini sağlar. Sitenin belirli kısımlarında çeşitli taramalar yapar ve aldığı site bilgileriyle bazı işlemler yapılabilir. Bu hususta bilinmesi gereken işlemler sırasıyla şöyledir:

Referring Domains

Bu kısımda siteye hangi farklı alan adları üzerinden gelindiği görüntülenir. Oldukça kolay filtreleme seçenekleri sunan bu alanda listeleme hem DR sırasına göre hem de organik trafiğe göre yapılabilir.

Internal Backlinks

Bu kısım rakip sitelerin neler yaptığını gösterir. Yapılacak analiz çerçevesinde link oluşturmanızı sağlar. Search Console aracılığıyla anında iç linkleme yapılabilir ve hangi sayfaların kullanılabilir durumda olduğu gösterilir.

Link Intersect

Bu özellik backlinkler arasında daha çabuk ve daha güvenli bir karşılaştırma yapılmasını sağlar. Sitede, rakip backlink’i tespitinde kullanılır. Ahref SEO aracının büyük bir öneme sahip olduğunu kanıtlayan birkaç özelliği burada görebiliriz. Bu özellikler; aylık ortalama değerler, sıralama yerleri, URL adresi, aranma hacmi, toplam sonuçlardır ve yükleme tarihleriyle beraber kolayca erişilebilir durumdadırlar. SEO faaliyetlerinin avantajı ne kadar fazla bilgi alındığıyla yakından ilgili olduğundan Ahrefs’in bu bilgileri kolayca ortaya koyabilmesi kullanıcıya büyük fayda sağlar.

Ahrefs Analiz Hizmetleri Neler?

  • Rakip sitelerin organik trafiklerini analiz edebilir.
  • Sitenin, rakip siteyle veri kıyasını yapabilir.
  • Rakip sitelerin en değerli sayfalarını bulabilir.
  • Rakip sitelerin anahtar kelime seçimlerine ve bunların performanslarına bakabilir.
  • Rakip sitelerin SERP istatistikleri görüntülenebilir.
  • Rakip backlink analizleri yapabilir.

AHREFS hakkında merak edilenler

Ahrefs nedir?

Ahrefs SEO çalışmaları adına önemli bilgiler sunan üst düzey bir analiz sistemidir.

Ahrefs ücretli mi?

Aylık ve yıllık ücretlendirme seçeneklerine sahip Ahrefs’in ücretsiz kullanılabilen sürümü de mevcuttur fakat bu sürüm, sağlıklı SEO araştırmaları için yeterli imkanları sunmaz.

Ahrefs kullanmanın avantajları nelerdir?

Ahrefs, SEO araştırmaları konusunda bilhassa uzmanlar için detaylı ve kolay analizler yapmalarını sağlayacak olan araçları sunar.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" AHREFS Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere AHREFS Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda AHREFS Nedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Kesintisiz Güç Kaynağı Ne Kadar Dayanır
Kesintisiz Güç Kaynağı Ne Kadar Dayanır
İlginizi Çekecek 10 Farklı Özelliğe Sahip Web Sitesi
İlginizi Çekecek 10 Farklı Özelliğe Sahip Web Sitesi
Samsung Galaxy A72 yeni bir güncelleme aldı
Samsung Galaxy A72 yeni bir güncelleme aldı
Oppo Reno 6 Pro+ hakkında yeni detaylar ortaya çıktı
Oppo Reno 6 Pro+ hakkında yeni detaylar ortaya çıktı
POCO M3 Pro 5G’nin pil kapasitesi belli oldu
POCO M3 Pro 5G’nin pil kapasitesi belli oldu
Samsung Galaxy A22’nin tüm özellikleri belli oldu
Samsung Galaxy A22’nin tüm özellikleri belli oldu
Cinsel İçerikli Sitelere Girersem Ceza Gelir Mi?
Cinsel İçerikli Sitelere Girersem Ceza Gelir Mi?
İQOO Neo3s’in özellikleri sızdırıldı; işte merak edilen o özellikler
İQOO Neo3s’in özellikleri sızdırıldı; işte merak edilen o özellikler

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.