yükleniyor...

Adobe Premiere Pro düzenlemeler yapıyor

Adobe , ekiplerin projelerde birlikte çalışmasına yardımcı olacak Productions adlı Premiere Pro için yeni bir özelliği önizliyor. Bugün Sundance Film Festivali’nde duyurulan yeni panel, film yapımcıları göz önünde bulundurularak tasarlandı. Ayrıca Terminator: Dark Fate ve Dolemite Is My Name arkasındaki üretim ekiplerinin girdileriyle oluşturuldu. Adobe , bu özelliğin özel bir yapısının şu anda David Fincher’ın Mank’ında editoryal olarak kullanıldığını belirtti.

Productions aslında, Google Drive gibi paylaşılan bir klasör sistemi olarak işlev gören ve editörler arasında varlıkları paylaşmayı daha kolay ve daha işbirlikçi hale getiren yeni bir paneldir. Adobe, blogunda, büyük projeleri makaralar ve sahneler etrafında düzenlenen daha küçük parçalara bölerek yönetmek veya epizodik gösterileri mevsime göre gruplandırmak gibi potansiyel kullanım durumlarını açıklıyor. Bu özellik, varlıkları kolayca erişilebilir hale getirmek için. Böylece takımlar çiftleri oluşturmak zorunda kalmadan başlık dizileri veya ses ögeleri gibi yinelenen varlıkları alabilir. Ajanslar ayrıca müşterilerinin her birine üretim tahsis edebilir.

Yeni üretim paneli, birden fazla Editörün aynı üretimde farklı projeler üzerinde çalışmasına izin veren paylaşılan yerel depolama alanını kullanır. Bir proje kilitleme özelliği hala diğer insanların işinizi erişmesine izin verirken, üzerinde kaydedilme sağlayarak projelerinizi korur. Diğer kullanıcılar içeriği kopyalayabilir, ancak düzenlemenizi tamamlayana kadar değişiklik yapamazlar. Adobe, bir üretim üzerinde çalışan herkesin, çizik diskler, GPU oluşturucu ve yakalama ve giriş hazır ayarları da dahil olmak üzere projeler için aynı ayarları paylaşacağını söylüyor. Adobe, blogunda” bulut depolama alanına kopyalamadığınız müddetçe  bulutta hiçbir şey olmayacak ” diye açıklıyor. Ayrıca konuşmasına “Gerekirse, tüm işinizi internet bağlantısı olmadan yapabilirsiniz” eklliyor.

Creative Cloud’u ekip çalışmasına daha elverişli hale getirerek, yazılımlarının daha fazlasına işbirlikçi özellikler sunuyor. Şirketin UI prototipleme yazılımı Adobe XD, geçen yıl Kasım ayında bir beta ortak düzenleme özelliği ekledi.

Adobe Premiere Pro düzenlemeler yapıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Adobe Premiere Pro düzenlemeler yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.