yükleniyor...

Adil Kullanım Kotası Yerine Zorunlu İnternet Kotası!

Dünya üzerinde teknoloji gelişiyor ve kullanmış olduğumuz tüm cihazlar internete ihtiyaç duyuyor. Cihazlarımızı güncellemek için, işimiz ile ilgili olan veri akışını takip etmek için ve bir çok iş için ihtiyacımız olan internet üzerinde yıllardır sınırsız diyerek “Adil Kullanım Kotası” veya “Adil Kullanım Noktası” adlarında bir kısıtlama uygulanıyordu. Reklamlarda her zaman sınırsız internet diye geçen internet paketlerinin içerisinde küçük yazılarla yazan AKK(Adil kullanım kotası) uyarıları çoğu kullanıcıyı bezdirmişti. Devletimiz tarafından kullanıcı dostu olarak yapılan yeni düzenleme ile tüm internet kullanıcıları sevindi ancak bunu fırsat bilen firmalar krizi avantaja bakın nasıl dönüştürüyor…

Kullanıcılarına yeni başlayan gece AKK kaldırma uygulamasına sevinmesinin ardından çok fazla bir süre geçmemişti ki Turkcell Superonline ve Kablonet firmaları zorunlu kota şartı koydu. Gece saatlerinde yapılan internet harcamaları değil aylık internet harcamanız belirlenen kotayı geçerse kullanıcılarından Turkcell Superonline 1GB başına 1TL ücret, Kablonet ise 1GB başına 2TL ücret alacak. Eğer bu şekilde kota aşımı yaptığınızda ücret ödemek istemezseniz cep telefonlarında olduğu gibi 50 GB kota için 25 TL, 100 GB kota için ise 40 TL ödeyerek paket alma imkanınız bulunacak.

PARA ÖDESENİZ BİLE HIZINIZ DÜŞÜK KALACAK

Yeni yayınlanan bu düzenleme ile birlikte eğer siz ekstra ücret ödeyerek bir internet paketi alırsanız bile ödemiş olduğunuz ücretin bir önemi kalmayacak. Gün içerisinde normal internet kullanırken gece saatlerinde internetinizin hızı sanki AKN(Adil Kullanım Noktası) ya da AKN varmış gibi düşecek. Bu durumda internet kullanıcıları olan bizler eski sisteme dönmek için can atacak gibi gözüküyoruz. BTK‘dan bu konu hakkında şuanda bir açıklama gelmezken, bu konuya müdahale edecekleri konusunda düşüncelerimiz sürüyor. Turkcell Superonline ve Kablonet firmalarından da kullanıcıların bu tepkilerine karşın hala bir cevap gelmedi ancak çağrı merkezlerini aradığımızda personellerden hiç bir açıklama alınamıyor.

İnsanları biz adil kullanım kotasını kaldırdık diye paketlerle manipüle etmek isteyen firmalara karşı Change.org sitesi üzerinden ciddi erişimlere ulaşan bir kampanya başlatıldı. Bu kampanyanın bir işe yarayıp yaramayacağını ise zamanla göreceğiz.

 

 

 

Adil Kullanım Kotası Yerine Zorunlu İnternet Kotası! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Adil Kullanım Kotası Yerine Zorunlu İnternet Kotası! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Horse At Yarışı Tahminleri Adana Nöbetçi Eczaneler Kütahya Nöbetçi Eczaneler Aba Nedir yapılacaklar listesi uygulama gta 6 sistem gereksinimleri Bilgi Doktoru 2006 kaç yaşında demon slayer izle