Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
ABD merkezli kripto para borsası Gemini, SEC (Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) tarafından açılan davayı düşürmek istiyor. Borsa, SEC’nin iddialarının yeterli kanıt içermediğini savunuyor.

Gemini’nin avukatları, SEC’nin davasını destekleyecek somut kanıtlarının olmadığını ve bu nedenle davanın düşürülmesi gerektiğini belirtiyor. Buna ek olarak, borsa yetkilileri, SEC’nin Bitcoin borsasının yanlış bilgilendirme veya yanıltıcı faaliyetlerde bulunduğuna dair herhangi bir kanıt sunamadığını da vurguluyor.

SEC, geçtiğimiz yıl Gemini’yi Bitcoin opsiyonlarını ve vadeli mevduat sözleşmelerini yasal prosedürlere uygun olarak sunmadığı gerekçesiyle dava etmişti. Ancak Gemini, bu iddiaların temelsiz olduğunu ve piyasa düzenlemelerine tamamen uyduklarını söylüyor.

Gemini, SEC davasının düşürülmesi için yaptığı başvuruda, borsanın kripto para sektöründe yenilikçi bir şekilde faaliyet gösterdiğini ve tamamen şeffaf bir şekilde işlediğini belirtiyor. Ayrıca, başvuruda, SEC’nin doğru düzenlemeleri uygulayarak, kripto para sektörünün büyümesine destek vermesi gerektiği de vurgulanıyor.

Yargıçların bu başvuruya nasıl yanıt vereceği şu anda belirsiz olsa da, Gemini’nin davayı düşürme isteği sektörde dikkatle takip ediliyor. Bunun yanı sıra, bu davayı takip eden diğer kripto para borsaları da benzer bir şekilde SEC ile yaşadıkları sorunları ele alabilir ve düzenlemeler konusunda daha fazla netlik bekleyebilir.

ABD merkezli kripto para borsası Gemini, SEC (Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) tarafından açılan davayı düşürmek istiyor. Borsa, SEC’nin iddialarının yeterli kanıt içermediğini savunuyor. Gemini’nin avukatları, SEC’nin davasını destekleyecek somut kanıtlarının olmadığını ve bu nedenle davanın düşürülmesi gerektiğini belirtiyor. Buna ek olarak, borsa yetkilileri, SEC’nin Bitcoin borsasının yanlış bilgilendirme veya yanıltıcı faaliyetlerde bulunduğuna dair herhangi bir kanıt sunamadığını da vurguluyor. SEC, geçtiğimiz yıl Gemini’yi Bitcoin opsiyonlarını ve vadeli mevduat sözleşmelerini yasal prosedürlere uygun olarak sunmadığı gerekçesiyle dava etmişti. Ancak Gemini, bu iddiaların temelsiz olduğunu ve piyasa düzenlemelerine tamamen uyduklarını söylüyor. Gemini, SEC davasının düşürülmesi için yaptığı başvuruda, borsanın kripto para sektöründe yenilikçi bir şekilde faaliyet gösterdiğini ve tamamen şeffaf bir şekilde işlediğini belirtiyor. Ayrıca, başvuruda, SEC’nin doğru düzenlemeleri uygulayarak, kripto para sektörünün büyümesine destek vermesi gerektiği de vurgulanıyor. Yargıçların bu başvuruya nasıl yanıt vereceği şu anda belirsiz olsa da, Gemini’nin davayı düşürme isteği sektörde dikkatle takip ediliyor. Bunun yanı sıra, bu davayı takip eden diğer kripto para borsaları da benzer bir şekilde SEC ile yaşadıkları sorunları ele alabilir ve düzenlemeler konusunda daha fazla netlik bekleyebilir.

ABONE OL
22 Ağustos 2023, 05:09:02

ABD’li popüler kripto para borsası Gemini, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan Earn programıyla ilgili davaların düşürülmesini talep etti. Gemini’nin avukatları, SEC’nin iddialarının kanıtlanmadığını ve ifadelerinin muğlak olduğunu savunarak mahkemeden davaların düşürülmesini istedi. Avukatlar, SEC’nin analizlerinin kafa karıştırıcı olduğunu iddia etti ve doğrudan Gemini Earn’ün menkul kıymet olup olmadığı konusunda sorular sormaya çağırdı. Gemini’nin avukatı Jack Baughman, SEC’nin suçlama kısmında bocaladığını ve Gemini Earn’ün bir menkul kıymet olarak nitelendirilmesi konusunda zorlandığını belirtti. SEC, geçtiğimiz yıl Gemini Earn programının bir menkul kıymet satışını temsil ettiğini öne sürerek borsaya dava açmıştı.

Kaynak (Foto – Haber): https://koinbulteni.com/abdli-bitcoin-borsasi-gemini-sec-davasinin-dusurulmesini-istedi-kanit-yok-182474.html
İçerikler yeniden haberleştirilmiştir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments