ABD, Çinli Hacker’lara Karşı Uyardı

ABD, Çinli Hacker’lara Karşı Uyardı

Bugün ABD ve Çin arasında yine ipler gerildi diyebiliriz. ABD hükümeti’nin son açıklamaları Çinli hackerlar hakkındaydı ve bu detaylar haberimizde.

ABD hükümeti, özellikle son yıllarda güvenlik güçlerine yapılan hack olaylarından bunalmış durumda ve bunun sorumlusu olarak Çinli hacker’ları görüyorlar. Ve ABD’deki diğer şirketlerin de bu saldırılara karşı tedbir almasını istiyor.  “Cloudhopper” olarak bilinen ve Çin hükümetiyle de bağlantılı olduğu belirtilen hacker grubu, tekrardan ABD’e hack saldırılarına yoğunlaşmış durumda. ABD Savunma Bakanlığı bu saldırıların özellikle siber casusluk ve fikri mülkiyet konularında olduğunu açıkladı. Yetkililer ayrıca telekomünikasyon ve teknoloji şirketlerinin derin bir şekilde etkilenebileceğini, hacker grubunun bu şirketlerin servis sağlayıcıları üzerinden saldırarak şirketlerin verilerini çalabileceğini belirtiyor.

Siber güvenlik firması Crowdstrike‘ın baş teknoloji sorumlusu Dmitri Alperovitch ise son bir buçuk yıldaki en yüksek siber saldırı aktivitelerini fark ettiklerini belirterek ”Ne yazık ki Çinlilerin geri geldiğini söyleyebilirim.” ifadesini kullandı. Cloudhopper’ın etkinliğini artırdığını geçtiğimiz yıl İngiltere’deki Ulusal Siber Güvenlik Merkezi de fark etmiş ve grup hakkında bir rapor hazırlamıştı ayrıca. Çin Hükümeti ise bu iddiaları reddediyor.

"ABD, Çinli Hacker’lara Karşı Uyardı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere ABD, Çinli Hacker’lara Karşı Uyardı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD, Çinli Hacker’lara Karşı Uyardı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Mert Büyük
Mert Büyük
Teknoloji hayatın güzel bir heyecanı .
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları