yükleniyor...

5G Teknolojisinde Testler Devam Ediyor

Vodafone, Türkiye’de 5G teknolojisi için hız denemelerini yapmaya başladı. Yapılan testlere göre; kapsama alanları genişletiliyor ve çoklu anten kullanımı ile birlikte internet hızında gözle görülür artışlar yaşanıyor.

Türkiye geçtiğimiz yıllarda 4.5G teknolojisine geçmişti. Bu yeni alt yapı ile birlikte 4G teknolojisi ile 5G teknolojisinin hızlarına erişeceğimizin haberleri başta bizler olmak üzere tüm Türkiye’yi mutlu etmişti. Fakat 4.5G teknolojisinin geldiği ilk aylarda verilen internet hızları ve testleri bir sonraki aylarda büyük oranda düşürülmüştü. 

Özellikle reklamlarda gördüğümüz 4 Bucak G sloganı ile piyasaya çıkan Vodafone, 5G teknolojisinin ilk testlerini Türkiye’de yaptı. 3.5GHz bandında test yapan Vodafone, yaptığı testte hem kapsama hemde yüksek hizlara ulaştığını söyledi.

Yapılan testler 4 farklı alanda 3.5 GHz bandında 20 MHz bir band gönderilmiş ve bu bandlardan 80 MHz band genişliği elde edildiği belirtildi. Yapılan bu test ile verimliliğin arttığını belirten Vodafone, çoklu anten kullanımları ile de hızların arttığını belirtti.

Araştırma ile alakalı açıklama yapan Vodafone Türkiye Teknolojiden Sorumlu İcara Kurulu Başkan Yardımcısı Mallik Rao, Global’de yaşadığımız deneyimleri Türkiye’ye de taşımak istediklerini belirten Rao, 5G teknolojisinde abonelerimize en hızlı ve kaliteli mobil ağ internetini sunacağız dedi.

5G Teknolojisinde Testler Devam Ediyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere 5G Teknolojisinde Testler Devam Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla