30 Aralık’tan sonra mobil internet kullanılmayacak

İnternetin kapatılması zaman zaman ülkelerde yaşanmış olan bir durum haline geldi.

30 Aralık’tan sonra mobil internet kullanılmayacak

Ancak Bangladeş’te yaşanan vaziyet bunun çok ötesinde. Ülke genelinde yapılacak olan seçim sebebiyle 3G ve 4G bağlantısı tamamen kesildi.

Bangladeş’te mobil internet tam olarak kapatıldı

Ülkenin telekomünikasyon regülasyon kurumu tarafınca yapılan izahat ile 30 Aralık’ta yapılacak seçimlerde her türlü dedikodu ve provakasyonu engellemek için bu kararın alındığı belirtildi. Alınan kararla birlikte 3G ve 4G üzerinden bilgi iletişimi % kapatıldı. Daha önce Ağustos ayında da benzer bir uygulamaya giden Bangladeş hükümeti ülke genelinde meydana getirilen yol güvenliği protestoları sebebiyle web bağlantısını kesmişti.

30 Aralık gece yarısına kadar devam edecek aidat ile ülkenin tamamında mobil web bağlantısına erişim sağlanamayacak. Mobil internet bağlantısının seçim daha sonra tekrar açılacağı da gelen bilgiler içinde yer ediniyor.

"30 Aralık’tan sonra mobil internet kullanılmayacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere 30 Aralık’tan sonra mobil internet kullanılmayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 30 Aralık’tan sonra mobil internet kullanılmayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları