yükleniyor...

280 Karakterli Twitter Dönemi Geldi!

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan 280 karakterli tweet atma özelliği Twitter tarafından tüm kullanıcılara aktifleştirildi.

Twitter, geçtiğimiz aylarda gündeme getirdiği 280 karakterlik tweet dönemini bugün başlattı. Android ve iOS işletim sistemli cihazlarda yeni Twitter güncellemesi kullanıma sunuldu.

İki aylık test sürecinden geçen 140 karakterden 280 karaktere çıkarılan tweet uzunlukları nihayet herkese kullanıma açıldı. Test aşamasında bir çok resmi sosyal hesap bu özelliği kullanırken diğer kullanıcılar da heyecanla bekliyordu. Güncellemenin yayınlanmasıyla birlikte tweet atılan ekran üzerinde de bazı değişiklikler yapılmış durumda.

Güncelleme öncesinde karakter sınırını belirten 140’dan geriye sayan bir sayaç varken artık Twitter ile özdeşleşen mavi rengin hakim olduğu yuvarlak bir kadran konulmuş. Bu kadran her bir karakter girişinde dolmaya başlıyor ve 260 karaktere geldiği zaman kadran sarı rengini alarak 20’den geriye doğru saymaya başlıyor.

Twitter bu güncellemeyi verirken 140 karakterle anlatılmak istenen bazı durumların yeterli olmadığını göz önüne alarak geliştirdiklerini açıklamıştı.

Yeni güncellemenin verilmesinden sonra yetkilerin açıklamasına göre karakter sınırını dolduran tweet saysının, toplam tweet sayısının %1’ine denk geldiği söyleniyor.

280 Karakterli Twitter Dönemi Geldi! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere 280 Karakterli Twitter Dönemi Geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları