yükleniyor...

256 GB iPhone 7 Üretimi Durduruldu!

iPhone 8 ve iPhone X modellerini ön planda tutmak isteyen Apple 256 GB iPhone 7 modellerinin üretimini durdurdu.

Apple’ın yeni amiral gemileri iPhone 8 ve iPhone X’in pazarda yerini almaya başlamasının ardından iPhone 7 üretimini de durdurmayı planlıyor.

Geçtiğimiz sene Apple ailesine katılan iPhone 7 kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarına göre 32 GB, 128 GB ve 256 GB’lık versiyonlarıyla satışa sunuldu. Ancak Apple cephesinden bugün gelen ilginç bir hamle doğrultusunda 256 GB’lık iPhone 7 modellerinin üretimi durduruldu.

Apple’ın bu duruma başvurmasının sebebi hiç kuşkusuz iPhone 8 satışlarının beklenen düzeyde olmaması olarak yorumlanıyor. 256 GB hafıza seçeneğinde yalnızca iPhone 8 modellerinin kalması yüksek kapasiteli iPhone sahibi olmak isteyen kullanıcıları zorunlu bir değişikliğe götürüyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde iPhone 8 satışlarının beklenenden oldukça düşük olduğu ve hatta iPhone 7 satışlarının artışa geçtiği gözlenmişti. Bu durumu fark eden Apple yeni ürününü piyasada avantajlı duruma getirmek için bazı hamlelere başvurduğu gözleniyor.

iPhone 7 ile iPhone 8 arasında çok büyük farkların bulunmaması sebebiyle Apple kullanıcıları ya mevcut cihazlarında kalmayı tercih ediyor ya da ilginç tasarımıyla heyecan uyandıran iPhone X modelini tercih ediyorlar.

Ayrıca geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir araştırmaya göre Google arama motoru üzerinde iPhone 7 ürünü iPhone 8’den daha fazla aranmış. Bu durum da Apple cephesinde bazı riskli kararlar almaya yöneltiyor. Ancak iPhone 7’nin iPhone 8’den daha fazla sattığı yadsınamaz bir gerçek.

256 GB iPhone 7 Üretimi Durduruldu! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere 256 GB iPhone 7 Üretimi Durduruldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları