yükleniyor...

256 GB iPhone 7 Üretimi Durduruldu!

iPhone 8 ve iPhone X modellerini ön planda tutmak isteyen Apple 256 GB iPhone 7 modellerinin üretimini durdurdu.

Apple’ın yeni amiral gemileri iPhone 8 ve iPhone X’in pazarda yerini almaya başlamasının ardından iPhone 7 üretimini de durdurmayı planlıyor.

Geçtiğimiz sene Apple ailesine katılan iPhone 7 kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarına göre 32 GB, 128 GB ve 256 GB’lık versiyonlarıyla satışa sunuldu. Ancak Apple cephesinden bugün gelen ilginç bir hamle doğrultusunda 256 GB’lık iPhone 7 modellerinin üretimi durduruldu.

Apple’ın bu duruma başvurmasının sebebi hiç kuşkusuz iPhone 8 satışlarının beklenen düzeyde olmaması olarak yorumlanıyor. 256 GB hafıza seçeneğinde yalnızca iPhone 8 modellerinin kalması yüksek kapasiteli iPhone sahibi olmak isteyen kullanıcıları zorunlu bir değişikliğe götürüyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde iPhone 8 satışlarının beklenenden oldukça düşük olduğu ve hatta iPhone 7 satışlarının artışa geçtiği gözlenmişti. Bu durumu fark eden Apple yeni ürününü piyasada avantajlı duruma getirmek için bazı hamlelere başvurduğu gözleniyor.

iPhone 7 ile iPhone 8 arasında çok büyük farkların bulunmaması sebebiyle Apple kullanıcıları ya mevcut cihazlarında kalmayı tercih ediyor ya da ilginç tasarımıyla heyecan uyandıran iPhone X modelini tercih ediyorlar.

Ayrıca geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir araştırmaya göre Google arama motoru üzerinde iPhone 7 ürünü iPhone 8’den daha fazla aranmış. Bu durum da Apple cephesinde bazı riskli kararlar almaya yöneltiyor. Ancak iPhone 7’nin iPhone 8’den daha fazla sattığı yadsınamaz bir gerçek.

256 GB iPhone 7 Üretimi Durduruldu! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere 256 GB iPhone 7 Üretimi Durduruldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla