2019 teknolojileri hakkında her şey CES’te konuşulacak

Hepimiz biliyoruz ki CES Fuarı, tüketici teknolojileri işinde olan hepimiz için dünyanın en büyük randevu noktayı ve şirketlerin inovasyonlarını sergileyecekleri en iyi zamandır.

2019 teknolojileri hakkında her şey CES’te konuşulacak

2017 yılında ortalama 1,17 milyar Amerika doları değerinde olan ve 2024 yılında ortalama 1,79 milyar Amerika dolarına ulaşması beklenen CES, aslına bakarsak küresel tüketici teknolojisi sektörünü temsil ediyor. 51. Senesinde yeni teknolojilerin geliştirilmesiyle birlikte daha da gelişen CES, 2019 senesinde da Ocak ayının ilk haftası, bütün dünyadan oldukca sayıda katılımcı ve gazeteci ile birlikte Las Vegas’ta gerçekleşecek. CES 2019’un açılış konuşmalarından birisini ise 7 Ocak Pazartesi günü LG Teknoloji Direktörü Dr. I.P. Park gerçekleştirecek. Dr. I.P. Park yapacağı konuşmada suni zeka teknolojilerinin tüketicilerin günlük hayatlarına getirdiği avantajları ve bu konudaki yeni bakış açılarını anlatacak.

Üç boyutlu teknolojilere talep artıyor

Üç boyutlu teknoloji, artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) ile geniş tatbik yelpazesi edinerek çeşitli sektörlerde alaka konusu oldu. Bu teknolojiler 30 yıldan fazla bir süredir var bulunmasına karşın, yüksek geliştirme maliyetleri ilerlemelerini geciktirdi. Ancak yine de 2014 senesinde 1 milyondan az VR kullanıcısı bulunan sektör, bugün 114 milyon kullanıcıya ulaşarak hızla büyüdü. Üç boyutlu teknolojinin ilk başarı göstermiş uygulamalarından bir tanesi, kullanıcıların gerçek dünyadaki Pokemonları yakalamak için akıllı telefonlarına yükledikleri Pokemon Go oyunu oldu. Bu oyun, üç boyutlu hızla gelişen teknolojinin tüketiciler için pratik olarak erişilebilir duruma getirilmesine teşvik etti. Birçok firma, yapay zeka (AI) kullanmaya dahi başladı.

Bu teknolojileri tüketicilerinin gündelik hayatlarına sokan LG Electronics (LG), zeki aygıt portföyü ile en çok performans ve kontrol sunuyor.Hayata geçirdiği yapay zeka odaklı teknolojilerle gündelik yaşamın bir parçası biçimine gelen cihazların, sadece birer makine değil, bununla birlikte birbirleriyle interaktif ilişki kuran bir ekosistem oluşturmasını amaçlayan LG, kullananların hayatlarına 360 derecelik bir değişim sağlamakta. LG’nin yapay zeka stratejisi mutfaktan ev konforuna, mobiliteden eğlenceye hayatın her alanında kullanıcılara büyük yarar yaratıyor.

Eğlence seviye atlıyor

Eğlence piyasası son yıllarda özellikle e-spor ve oyun severler için üç boyutlu teknolojiyi gündeme getirmiştir. VR atari salonları ve tema parkların sayısı artmaya başlanıyor. LG de sürükleyici bir eğlence deneyimi arayanları doygunluk etmek için televizyonların, monitörlerin, projektörlerin ve hoparlörlerin kapsamlı bir ses ve görsel koleksiyonunu sunuyor. Akıllı teknolojiyle güçlendirilen LG ürünleri, film meraklılarından oyun fanatiklerine kadar her insana hem nitelik bununla beraber performansı bir arada sağlamakta.

Yeni nesil teknolojiler yaşamı şekillendiriyor

2019, 5G ve kuantum bilişim teknolojisiyle gelecek nesil teknolojilerin yılı olacağa benziyor.Kuantum teknolojisi ve malumat işlem, meslek hayatı ve hükümetler üstündeki tesirini çoktan yaratmış olsa da, henüz tüketici pazarına girmedi. 2019, Google gibi firmaların AI’nın gelişimini iyileştirmek için değişik teknolojilere yönelmesi ve NASA’nın kompleks lojistik sorunları çözmek için kuantum teknoloji kullanmasıyla kuantum teknolojisi açısından önemli bir yıl olacağını gösteriyor. 5G’nin ise 4G’lerden 20 kat daha hızlı olması beklenirken, her iki teknoloji de akıllı evler ve şehirler için ihtiyaç duyulan AI ve makine öğreniminin daha faal bir biçimde geliştirilmesini sağlamakta.

Tasarım ve teknoloji birleşiyor

LG’nin zeki telefon fotoğrafçılığının standartlarını tekrar tanımlayan 5 kameralı birinci derslik akıllı telefonu LG V40ThinQ,yaşamın kıymetli anlarını değişik bir perspektiften yakalamak ve toplumsal medyada içerik yaratan hikaye anlatıcılarına bir zeki telefon sunmak amacıyla geliştirildi. Üstün performansıyla olmasıyla birlikte tasarımı, rengi ve formuyla da göz dolduran LG V40ThinQ, benzersiz tasarımı ile kullanıcılarda kusursuz kavrama hissi yaratıyor.

Bütün bu özellikleriyle CES 2019 Yenilik Ödülleri’ne layık görülen LG V40ThinQ, Cine Shot, 3D Işık Efekti, Makyaj Pro, hususi Arka Plan, Avatarım ve AR Emoji gibi yeni özelliklerle her bakış açısını yakalayan kapsamlı bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Devrim niteliğindeki teknolojilerini kullanıcıyla buluşturan LG inovasyon ve estetiği harmanlayarak hayata geçirdiği LG SIGNATURE koleksiyonu ile de ev aletlerini köktencilik bir biçimde yine tanımlıyor. LG’nin ‘Art of Essence-Sanatın Ruhu’ tasarım anlayışının bir sonucu olan LG SIGNATURE, her bir ürünün orjinal ruhunun görselleştirilmesini esas alıyor. LG SIGNATURE ürünleri kullanıcılarda özel ve benzeri olmayan olduğu duygusunu yaratıyor.

Ödüllü LG SIGNATURE InstaView Door-in-Door™ buzdolabında kullanıcılar, sadece iki tıklama ile buzdolabının kapısını açmadan içerisinde yer alan besinleri görebiliyorlar. Bunun yanı dizi, geniş Door-in-Door ™ bölmesi son kullanıcıların hızlıca erişmek istedikleri aperatif ve içecekleri rahatça saklamalarına imkan tanırken, bununla birlikte soğuk hava kaybını mühim seviyede azaltıp, gıdaların daha uzun zaman taze kalmasını sağlamaktadır. LG SIGNATURE InstaView Door-in-Door buzdolabında bulunan Otomatik Açık Kapı özelliğiyle kullanıcı, buzdolabının yanına ulaştığında kapının otomatikman açılmasını sağlıyor.

Sinema deneyimi evlerde yaşanıyor

Tüketiciler bilhassa kış aylarında evde zaman geçirmeyi tercih ediyor. Favori filmleri ev konforunda görmeyi herkes sever… Çok daha masrafsız olmasının yanı dizi filmin istenildiği zaman durdurulabilmesi, istenildiği vakit konuşabilmek şeklinde özgürlükler, evde film görmeyi çok daha cazip kılıyor. Bunun bilincinde olan LG, sinemada bulunan sürükleyici deneyimin evde de yaşanmasına olanak sağlamaktadır. LG’nin modern özelliklere sahip projektörü LG CineBeam, bir defa daha ev eğlencesi çıtasını yükselterek kullanıcılarının yaşamını zenginleştiriyor. Aileyi bir araya getirmek ya da bir partiye ev sahipliği yapmak için mükemmel bir ortam sunan LG’nin üstün imaj kalitesine haiz 4K projektörü CineBeam, LG’nin Meridian teknolojisine haiz ev sistemi hoparlörleriyle birleşerek herkesin hayran kalacağı bir tecrübe yaşamayı olası kılıyor.

Televizyon izleme de dünya çapında en çok meydana getirilen etkinliklerden biri, günümüzde insanların bir çok günde yaklaşık 8 saatini tv izleyerek geçiriyor. LG’nin OLED ve Nano Cell TV serisi evde sinema kalitesinde film izlenmesini olası kılıyor. Daha geniş görüş açılarına sahip televizyonlar, yüksek imaj kalitesi, çağdaş ses sitemleri ile bütün ailenin bir arada ortak bir ev eğlencesi yaşamasına imkan veriyor.

Yapay zeka ve robotiğin görkemli uyumu

Yapay zeka, robotlarla bir araya getirildiğinde, bilim kurgu filmlerini aratmayacak olanaklara yol açabiliyor. Bu kapsamda HOM BOT şeklinde robot elektrikli süpürgelere sahip LG de coşku verici yeni konsept emek harcamaları yapıyor.

Günümüz cihazları kullanıcıyla yazışma kurabiliyor ve çevredeki ortamdaki değişikliklere uyum sağlayabiliyor. Örneğin, LG ticari klimalar artık sıcak yaz aylarında ancak soğuk hava sağlamıyor. Bugün, ne zaman ve hangi seçeneği uygulayacağını akıllıca algılayarak havayı da ısıtabiliyor, nemini alabiliyor ve temiz hava sağlayabiliyor. LG, robot sektöründe de lider konuma ulaşmayı hedefliyor. Bu hedefi için sık AR-GE çalışmalarında bulunan LG, deneyimlerinden öğrenen ve gelişen robotları tasarlamak ve geliştirmek için etken meslek birlikleri de yapıyor. LG en son, yiyecek tarifleriyle parlak zeka cihazları birleştirerek herkesi harika yiyecek pişirmeye teşvik eden Drop Kitchen OS platformunun geliştiricisi Drop ile bir iş donanması başlattı. Daha kaliteli bir mutfak deneyimi yaratmak için başlatılan ortaklık kapsamında LG’nin fırın benzer biçimde akıllı cihazları, Innit ve SideChef zeki tanım uygulamalarıyla bağlantı kurabilerek, hatta burada yer edinen tarifleri rahatça hazırlayabilecek. Birbirinden değişik tarifleri mutfaktaki cihazlarla birleştiren meslek birliği, en az emek ile birbirinden lezzetli yemeklerin ortaya çıkmasını sağlayacak.

LG parlak zeka mutfak kullanıcıları, buzdolabının gömülü ekranlarından tariflere bakarken yapmak istedikleri yemeği seçebilecek. Doğru yemeğin seçilmesiyle tanım, yemeğe uygun sıcaklığın otomatik olarak belirlenmesi için fırına yönlendirilecek. Yemek pişirildikten sonra LG fırınındaki EasyClean ayrıcalığı, fırına sıçramış olabilecek yemek kalıntılarını temizleyecek. Son olarak, QuadWash bulaşık makinesi tarifte kullanılan mutfak gereçlerinin lekesiz temizliğini garantilemek için en uygun ayarda çalışacak.

Oyun piyasası yükselişe geçiyor

Son zamanların trendi e- sporu da içerisine alan oyun piyasası büyüyerek bir hobi ya da boş zaman eğlencesinden oldukça daha öteye geçiyor. LG’nin UltraGear ™ ve UltraWide ™ oyun monitörleri, müthiş imaj kalitesi ve yüksek süratte işlemeye sahip en iyi oyun deneyimini sunuyor. Ayrıca LG’nin Meridian ses teknolojisine haiz Soundbar ürünleri de oyunların sesini, görüntülerin yüksek kalitesine uyacak şekilde yükseltiyor.

"2019 teknolojileri hakkında her şey CES’te konuşulacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere 2019 teknolojileri hakkında her şey CES’te konuşulacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2019 teknolojileri hakkında her şey CES’te konuşulacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: ,
Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları