yükleniyor...

1980 Model Lamborghini Athon

Lamborghini’nin ciddi mali sıkıntıları olduğu göz önüne alındığında, biraz alışılmadık bir seçim. Torino karoser üreticisinin basın açıklaması, Bertone’un şirketi desteklemek istediğini açıkça ortaya koydu.Mısır güneş kültüne atıfta bulunan Athon adı, araba bir örümcek olduğundan, tamamen tepesinden yoksun olduğundan ve güzel havalarda bir araba olarak tasarlandığından uygundu.Athon, 1979’un sonunda Marcello Gandini’nin ayrılmasının ardından Fransız Marc Deschamps’ın yönetiminde oluşturulan ilk Bertone konsept otomobiliydi.Bazı gözlemciler Bertone’un farklı bir tasarım okulunu benimsemesini bekliyordu, ancak Nuccio Bertone’nin rehberliğinde, Deschamps, selefinin ayak izlerini yakından takip ediyor gibiydi. Böylece Athon, 1970’lerden bu yana gösterilen Bertone konsept otomobillerine benzer estetik kodlara dayanıyordu; gergin yüzeyler ve net kenarlar ve kesik çizgilerle betimlenen son derece yontulmuş geometrik hacimler vardı.

Dönemin en keyifli konseptiydi

Aynı şekilde, Athon, cam yüzeylerin kaportanın entegre parçaları veya açıklıklar olarak işlenmesinde Bertone’nin kalbine yakın temaları araştırdı.Kısa bir süre içinde inşa edilmiş olmasına rağmen, Athon, hem ergonomik hem de estetik olarak iç detaylara şaşırtıcı bir dikkat gösterilmesiyle, tüm Bertone prototiplerinde bulunan aynı yapı kalitesini göstermektedir.

Aynı zamanda son derece teknoloji dostuydu

Yenilikçi dijital gösterge ekranı, İtalyan tedarikçi Veglia ile birlikte geliştirildi; ön cam silecekleri ve göstergeler gibi normalde kollarda bulunan ikincil kontroller bunun yerine direksiyon simidinin solundan bir el genişliğinde bir bölmede gruplandırıldı.Bu ayrıntılar ve tek kollu direksiyon simidi, Bertone’un iç ergonomi açısından sınırları zorlamaya çalışan iyi örnekleriydi.

1980 Model Lamborghini Athon konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere 1980 Model Lamborghini Athon ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları