yükleniyor...

18 Çekirdekli Intel Core i9 İşlemci Geliyor

Intel hız canavarı yeni işlemcisi ile karşımıza çıktı. Computex 2017 etkinliğinde tanıttığı 18 çekirdekli yeni nesil işlemci rekor kırmayı hedefliyor. Şu zamana kadar üretilen en güçlü işlemci olma ihtimali var.

Intel hız canavarı yeni işlemcisi ile karşımıza çıktı. Computex 2017 etkinliğinde tanıttığı 18 çekirdekli yeni nesil işlemci rekor kırmayı hedefliyor. Şu zamana kadar üretilen en güçlü işlemci olma ihtimali var.

Geçtiğimiz sene tanıtımını gerçekleştirdiği 10 çekirdekli işlemci ile tüm dikkatleri üzerine çeken Intel, Computex 2017 etkinliğine de damga vurmayı başardı. Geliştirdiği 18 çekirdekli işlemci sayesinde büyük rekorlar kırmayı hedefliyor.

Kısa bir süre önce görücüye çıkan Intel Core i9 işlemcilerinin ardından 18 çekirdekli yeni nesil işlemci tüketicilerin karşısına bomba gibi çıkmaya hazırlanıyor. Yeni nesil işlemci hem sahip olduğu teknik özelliklerle hem de paha biçilemez fiyatı ile oldukça dikkat çekiyor.

INTEL CORE i9-7980XE İŞLEMCİSİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

1999 dolar gibi çok uçuk bir fiyata sahip olan Intel’in yeni işlemcisi Intel Core i9-7980XE modeli orta segment bir bilgisayarda çok fazla görülme ihtimali olmayan bir işlemci. Çok kısa bir süre önce AMD tarafından çıkarılan Threadripper işlemcileri ile tüketiciye 16 çekirdekli – 32 thread yapısının göstermesiyle birlikte Intel cephesinden gelen bu hamle piyasada çekirdek kullanım savaşlarına yol açmaya başladı.

Yeni nesil Intel Core i9-7980XE işlemcisi 18 çekirdek – 36 thread yapısıyla kullanıcı karşına çıkıyor. Yeni işlemcinin sahip olduğu bu özellik onu pazarda bir numara yapma seviyesine çıkarıyor. LGA 2066 soket yapısıyla hazırlanacağı bilinen işlemci hakkında çok fazla teknik özellik bilgisi bulunmamakta. Ancak modelin sahip olacağı farklı özellikteki ürünlere yönelik fiyatlar belirlenmiş durumda.

CORE i9 MODELİ 5 FARKLI VERSİYONA SAHİP

ADM

10, 12, 14, 16 ve 18 çekirdekli olmak üzere 5 farklı seçeneğe sahip olan yeni Intel işlemcileri 999 dolar ile 1999 dolar fiyat aralığında değişiyor. Tüm Core i9 işlemcileri 3.3 GHz saat hızına sahip olacak ve Turbo Boost teknolojisi sayesinde bu değer 4.6 GHz saate kadar çıkabilecek.

https://youtu.be/hertDBK6suA

18 Çekirdekli Intel Core i9 İşlemci Geliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere 18 Çekirdekli Intel Core i9 İşlemci Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI American Horror Story Izle Nöbetçi Eczaneler İstanbul Nöbetçi Noterler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? dijital platform ne demek zyxel modem kurulumu gl hf ne demek Bilgi Doktoru demon slayer izle