yükleniyor...

12 çekirdekli işlemci ve 18 çekirdekli GPU

Apple, kendine özgü tasarımları ve üstün performansıyla ünlü bir teknoloji devi olarak tanınır. Şirket, yüksek performanslı yeni bir yonga olan M3 çipini test ediyor. Bloomberg gazeteci Mark Gurman’ın Power On haber bültenine göre, bu yeni çip henüz duyurulmamış bir MacBook Pro’da ve macOS 14 işletim sistemi ile test ediliyor. Apple’ın test ettiği M3 çeşidinin, şirketin gelecek yıl piyasaya sürmeyi planladığı baz seviye M3 Pro olabileceği öne sürülüyor.

M3 serisi, TSMC’nin yakında piyasaya sürmeyi planladığı 3nm düğüm sürecinden yararlanmayı hedefliyor. 5nm’den 3nm’ye yapılan bir geçiş, çekirdek yoğunluğundaki artışı açıklıyor gibi görünüyor. Hatırlarsanız, M1 Pro ve M2 Pro, 14 ve 16 çekirdekli GPU’larla birlikte sekiz ve 10 çekirdekli işlemcilere sahip. Diğer bir deyişle, M3 Pro’nun, birinci nesil öncülüne kıyasla %50 daha fazla CPU çekirdeği bulunuyor. M3 Pro, yüksek performans ve verimlilik çekirdekleri arasında bir bölünme yapıyor.

Gurman, Apple’ın yeni yongasını 36GB RAM ile yapılandırdığını belirtiyor. M2 Pro 16GB bellek ile başlıyor ve gerektiğinde 32GB RAM’e kadar yükseltilebiliyor. Bu önemli bir artış ve daha fazla bellek kapasitesi, kullanıcıların bellek yoğun uygulamaların ve görevlerin performansını artırmasına olanak tanır.

Elbette, Apple’ın M3 Pro’dan önce piyasaya sürmesi gereken standart M3 çipi var. Gurman, M3 çipli ilk Mac’lerin yıl sonuna doğru veya gelecek yılın başında piyasaya sürüleceğini düşünüyor. Bu süre zarfında, Apple’ın en son Mac modeli olan 15 inç MacBook Air’ın WWDC 2023’te tanıtılması bekleniyor.

Sonuç olarak, Apple’ın yeni yüksek performanslı yongası M3 Pro, şirketin tasarım ve performans inovasyonlarına bir örnek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu çip sayesinde, Apple kullanıcıları daha yüksek performans, daha fazla bellek kapasitesi ve daha verimli bir işlemci kullanımı elde edebilirler. Apple’ın yeni yongası hakkında daha fazla bilgi bekleniyor ve piyasaya sürüleceği tarihi heyecanla bekliyoruz.

12 çekirdekli işlemci ve 18 çekirdekli GPU konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere 12 çekirdekli işlemci ve 18 çekirdekli GPU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Rüveyda Ne Demek Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Batman Nöbetçi Eczaneler Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz gta 6 sistem gereksinimleri marla makaron filtre fiyatları Bilgi Doktoru demon slayer izle