SONRAKİ
İphone Telefon Ekran Değiştikten Sonra Randıman Verir Mi? İphone Telefon Ekran Değiştikten Sonra Randıman Verir Mi?
ÖNCEKİ
Samsung Galaxy F52 5G duyuruldu; işte cihazın fiyat ve özellikleri Samsung Galaxy F52 5G duyuruldu; işte cihazın fiyat ve özellikleri
5079
1881 0

MSI MSIology Sanal Etkinliğinde yepyeni 11.Nesil ® H serisi laptopları sergiledi.

MSI MSIology Sanal Etkinliğinde yepyeni 11.Nesil ® H serisi laptopları sergiledi.
Yazar: Furkan YURDAKUL

21 Mayıs 2021

(Taipei, Taiwan) Dev laptop üreticisi MSI, büyüleyici estetiğini “MSIology: Teknoloji Estetik ile Buluşuyor” adlı sanal etkinliği ile gözler önüne serdi. Büyük lansmanda hem tasarımcılar için elegan, hem de oyuncular için gücünü hissettiren bir sahne oluşturuldu. MSI etkinlikte en yeni 11.nesil Intel® H serisi CPU ve NVIDIA® GeForce RTX™ 3080 laptop GPU’ya kadar grafik işlemciler ile %30’a varan performans artışı vaat eden yepyeni laptop ürünlerini gururla sundu. Bu yeni platform üzerinde yüksek hızlı PCIe Gen4, Thunderbolt™ 4 ve Wi-Fi 6E kablosuz bağlantısı da kullanıcıları bekliyor. Oyun laptoplarında MSI, grafik performansını arttıracak “harici grafik modu“, FHD 360Hz ve QHD 240Hz tazeleme oranına sahip ultra hızlı panel gibi benzersiz özellikler de sunuyor.

MSI her zaman izleyicileri zengin sanal temalarla şaşırtmayı başarıyor. Bu kez, “MSIology: Teknoloji Estetik ile Buluşuyor” ile birlikte MSI bizleri galaksinin derinliklerinden tarih müzesine taşıyarak kadim zamanlardan kalan bir estetiğe şahit olma fırsatı verdi. “Modern sanat teorisinin kaynağı olan 14.yüzyıl Rönesans ressamlarının özellikle vurguladıkları mükemmel yerleşim estetiği, güzellik ve teknoloji şimdi bir arada!” Etkinliğin açılış konuşması MSI Notebook Global Satış ve Pazarlama Müdürü Derek Chen tarafından yapıldı. MSI ayrıca sektörün tanınmış isimlerinden “Emmy Ödülü ” sahibi prodüktör Nate Heck ve Oscar’a aday gösterilmiş animator Ru Kuwahata aracılığı ile, teknoloji ve estetiğin nasıl ayrılmaz bir bütün olduğunu, birbirlerinin iyi yönlerini nasıl ortaya çıkardıklarını da aktardı.

MSI MSIology Virtual Event Shows How Tech meets Aesthetic with New 11th Gen Intel® H Series’ laptops
Creator Z16 teknolojik estetik konseptinin mükemmel bir ifadesi
MSI, altın oranla tasarlanmış 16:10 ekrana sahip amiral gemisi Creator Z16 laptopu sahneye getirdi. Üstün kalitesini vurgulayan ve rafine zevke sahip kişilere hitap eden elegan bir müze görüntüsündeki bu laptop iF Dünya Tasarım Ödülüne aday gösterildi. Genel tasarımı CNC üretimli yalnızca 16mm kalınlığındaki ince aluminyum kasası ve Ay grisi dış görünümü ile modernliği ve pratikliği buluşturuyor.

MSI MSIology Virtual Event Shows How Tech meets Aesthetic with New 11th Gen Intel® H Series’ laptopsLinus Tech Tips’ten Linus Sebastian, “Performans, renk doğruluğu, bağlantı, batarya süresi gibi aklınıza gelebilecek tüm özellikleri, yalnızca 2.2 kilogram ağırlığındaki Z16’da bulabilirsiniz” yorumunu yapıyor. 16:10 altın orana sahip olan ekran, böylece %11 daha fazla kullanım alanı da sunuyor. Ayrıca QHD+ çözünürlük ve içerik üretimi için son derece önemli olan renk doğruluğu ile Creator Z16, MSI True Pixel teknolojisi sayesinde mümkün olan en doğru renk değerlerini üretiyor. Tüm paneller fabrikada özel olarak kalibre edilerek %100 DCI-P3 renk gamına uyumlu hale getiriliyor.


Karmaşık ve güvenilir yüksek performansta da sadelik bulunabilir. Creator Z16, en yeni 11.nesil Intel işlemci ve NVIDIA GeForce RTX 3060Laptop GPU ile geliyor. MSI’ın özel Cooler Boost Trinity+ soğutma çözümü de dahil olduğunda Creator Z16, 3D animasyonlarda render işlemlerini önceki nesil ürünlere göre %40 daha hızlı gerçekleştirebiliyor. Kullanıcılar ayarıca yüksek taşınabilirlik ve bağlantı özelliklerinin de keyfin çıkarabilecekler: WI-FI 6E standardı önceki WiFi 5’e göre 3 kat daha yüksek hızı ile internet bağlantısının gerçek gücünü de ortaya çıkarıyor.
MSI MSIology Virtual Event Shows How Tech meets Aesthetic with New 11th Gen Intel® H Series’ laptops
Gerçeğine sadık ve güçlü bir yaratıcılık yolculuğuna çıkın: Creator 17 ve Creator M16
“MSI Creator serisi şimdi en yeni ve en güçlü 11.nesil Intel H serisi işlemcilerle donatıldı. Derek, “Tasarımcıların ihtiyaçlarına hitap eden birçok farklı seçenek ve üretkenliğin en üst seviyesini sunuyoruz” diyor Dereck.


Etkinlik sırasında tanıtılan diğer bir heyecan verici ürün de üst sınıf Mini LED ekran ile en canlı ve gerçeğe sadık panele sahip Creator 17 oldu. Sınıfının en ince ve güçlü laptopu olan Creator 17, canavar gibi bir güç ve 4K düzenlemeler için daha geniş bir ekran arayan tasarımcıları hedefliyor.
Daha erişilebilir alternatifi Creator M16 ise 16-inch, 500 nit parlaklığı ile birçok laptop’a göre %66 daha parlak bir panele sahip. Ayrıca ideal 16:10 ekran oranı ile daha geniş bir ekran alanı sunuyor.

MSI MSIology Virtual Event Shows How Tech meets Aesthetic with New 11th Gen Intel® H Series’ laptops


Sanatçıların elinden çıkan kahramanlarla oyun: Güçlü Katana/Sword GF & Pulse GL
Gösterinin ikinci yarısında MSI, izleyenlere daha büyük bir şaşkınlık yaşattı: İnsan eli değmemiş bir alanda beyazlar içindeki bir kılıç ustası, siyah renge bürünmüş bir savaşçı ile dövüşürken kılıçların vahşi çarpışmasıyla birlikte bir anda kendimizi oyununu içinde bulduk. MSI her zaman oyuncuları benzersiz bir stil ile karşılamak için sanatının zirvesindeki tasarımcılarla birlikte çalışıyor ve estetiği ürünlerine yansıtıyor.


MSI, “Romance of the Three Kingdoms” ve “Nobunaga’s Ambition” gibi epik takit RPG oyunlarındaki çizimleri ile tanınan görsel sanatçı Tsuyoshi Nagano ile birlikte çalıştı. Katana GF76 ve GF66’nın kasa tasarımları, kadim el sanatları ustalarının benzersiz yeteneklerinden esinleniyor, kılıç ve zırh konseptlerini bir araya getirerek oyunculara gerçek bir Samurai gibi oynama fırsatı veriyor.

MSI MSIology Virtual Event Shows How Tech meets Aesthetic with New 11th Gen Intel® H Series’ laptops


Ayrıca kıpkırmızı arka ışıklandırmaya sahip klavye, oyuncuların güç arayışını temsil etmekte. Oyunun tamamen içine alan bir deneyim için MSI aynı zamanda MSI Sword 17 ve Sword 15 modellerini yepyeni ve bembeyaz bir renk teması ile üretti. Rafine bir sanat eserinin sembolü olan bu tasarım, kullanıcının oyun deneyimi daha keskin hale getiriyor. Teknoloji mavisi arkadan ışıklandırmalı klavye ise oyunculara kendi benzersiz tarzlarını oluşturma fırsatı veriyor.
MSI MSIology Virtual Event Shows How Tech meets Aesthetic with New 11th Gen Intel® H Series’ laptops
Dövüşçülerin ardından sahnede gelecekten gelen bir savaşçı belirdi: Pulse GL serisi evrenin kalp atışını temsil ediyor. MSI, yepyeni MSI Pulse GL76 ve GL66 modellerinin görsel kimliğini tasarlarken dijital konsept sanatçısı ve Zbrush Dünya Şampiyonu Maarten Verhoeven ile birlikte çalıştı.
MSI MSIology Virtual Event Shows How Tech meets Aesthetic with New 11th Gen Intel® H Series’ laptops
Lazer motifleri ve güçlü titanyum grisi kasası ile Pulse GL, teknoloji ve gücün sembolü. MSI Notebook Ürün Yönetimi Bölümü başkan yardımcısı Clark Peng, “Tıpkı yüksek teknoloji ürünü bir savaş zırhı gibi” diyor; “Pulse GL oyunlarda enerji darbeli silahlar taşıyan süper savaşçıyı temsil ediyor”.
Oyuncuları eksiksiz olarak donatmak MSI, popüler GF serisinin performansını daha önce görülmemiş bir seviyeye taşıyarak en yeni 11. Nesil Intel H serisi CPU ile yeniledi. 6 çekirdekten 8 çekirdeğe çıkan işlemci ve NVIDIA® GeForce RTX™ 30 serisi GPU ile %60’a varan bir performans artışı elde edildi. Yeni GF ayrıca %25 daha yüksek FP ile günlük oyunlarda da gelişmiş bir çözüm sunuyor.

MSI etkinlikte bazı gizli tekniklerini de açıklayarak soğutma sistemini ciddi oranda yenilediklerini ifade etti. Linus Tech Tips’in de şahit olduğu üzere “Nispeten ince 2.4 cm kalınlığındaki kasa, 2 fan ve 6 dahili heatpipe ile etkileyici bir soğutma sistemine sahip. Bu yeni nesil soğutma çok daha büyük bir hava akımı yaratarak maksimum yük altında çekirdek sıcaklığını düşük tutuyor. Sistem, %33 daha ince duvarlara sahip borularla üretilen özel bir heatpipe tasarımı ile yenilenmiş”.

MSI MSIology Virtual Event Shows How Tech meets Aesthetic with New 11th Gen Intel® H Series’ laptops


Oyun laptopları için oyunun kurallarını değiştirecek bir güç: GE Raider, GP Leopard ve GS Stealth serisi
MSI’ın üst sınıf oyun laptoplarının tamamı en yeni güncellemelere sahip. Özellikle GE76 Raider, en yeni işlemci ve GeForceRTX 3080 Laptop GPU ile donatıldı. Ayrıca sınıfının en yüksek toplam grafik güç değeri olan 165W’a kadar sunabiliyor.


GP Leopard serisi, hem oyuncular, hem de mühendisler için en talepkar görevleri bile rahatlıkla başarabilecek en iyi çözüm. Ayrıca GS Stealth serisi maksimum taşınabilirlik ve güç ile hareket halinde oyun deneyimini yepyeni bir seviyeye taşıyor.


Intel, bu mükemmel laptop kategorisi için optimize edilmiş 11.nesil H serisi platformunu sunmaktan heyecan duyduğunu açıkladı. Intel Kurumsal Mobil İstemci Platformları Grubu Genel Müdürü Chris Walker, “Gerçek bir performans platformu olarak özellikle PC tutkunu tüketiciler için en baştan tasarlanan Tiger Lake H platformu, doğrudan CPU’ya bağlanan 20 adet PCIe Gen 4 hattına sahip. MSI’ın üst seviye grafikleri PCI Gen4 hızında SSD Raid düzeninde bağlayarak masaüstü kapasitesindeki bu G/Ç sisteminin avantajını kullandığını görmek de son derece heyecan verici” yorumunu yapıyor.

MSI MSIology Virtual Event Shows How Tech meets Aesthetic with New 11th Gen Intel® H Series’ laptops


NVIDIA GPU ürünleri Genel Başkan yardımcısı Kaustubh Sanghani, etkinlikte ürünlerin performansı konusunda güvence verdi:”GeForce RTX 30 serisi dünyanın en hızlı oyun bilgisayarlarına güç veriyor. Bunlara MSI’ın güçlü GS76 Stealth, GE76 Raider, ve diğer serileri de dahil”.


MSI Center optimizasyonu ve Speaker Tuning Motor


Etkinlikte yalnızca donanımlar değil, bazı özel optimizasyonlar da tanıtıldı. MSI için en önemli nokta kullanıcı deneyimi olduğu için, yazılımların tüm avantajları Yapay Zeka destekli yepyeni MSI Center içine entegre edildi. MSI Center, kullanıcının ihtiyaçlarına göre tüm ayarları akıllı bir şekilde yapılandırabiliyor, böylece sistem her zaman optimize edilmiş bir performansla çalışıyor.
MSI MSIology Virtual Event Shows How Tech meets Aesthetic with New 11th Gen Intel® H Series’ laptops
Bunlara ek olarak ses deneyimi de gelişti! MSI’ın ses sistemi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yapay Zeka ile yönetilen akıllı akustik algoritmalarla çalışan özel “Speaker Tuning Engine”, gelen ve giden sesi gerçek zamanda takip eden akıllı bir ses motoru! Ses kalitesini üst seviyede tutarken aynı zamanda sesteki bozulmaları ve titreşimleri de engelliyor.
CMSI MSIology Virtual Event Shows How Tech meets Aesthetic with New 11th Gen Intel® H Series’ laptops
MSI, Teknolojinin Estetikle nasıl buluşabileceğinin mükemmel bir örneği.
MSI mükemmellik için çalışır ve en yenilikçi teknolojileri yeni laptoplarında kullanır. Tüm MSI Gaming serisi ve Creator serisi laptoplar, yepyeni 11.nesil Intel H serisi işlemcileri ve NVIDIA GeForce RTX 40 serisi laptop GPU ile yenilenerek MSI’ın özel termal çözümleri ve gelişmiş yazılım entegrasyonları ile birleştirildi. 35 yılı aşkın teknik uzmanlıkla MSI, teknolojinin büyüleyici bir estekiği de nasıl yorumlayabileceğini mükemmel bir şekilde gösterdi ve yenileri de gelmeye devam ediyor!

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" MSI MSIology Sanal Etkinliğinde yepyeni 11.Nesil ® H serisi laptopları sergiledi. konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere MSI MSIology Sanal Etkinliğinde yepyeni 11.Nesil ® H serisi laptopları sergiledi. ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda MSI MSIology Sanal Etkinliğinde yepyeni 11.Nesil ® H serisi laptopları sergiledi. ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL Hakkında:

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri
SEO Ajansı ve Web Tasarım Firmaları Neler Yapar? WhisperFuss!
SEO Ajansı ve Web Tasarım Firmaları Neler Yapar? WhisperFuss!

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.